Nowe systemy firmy Bimak

Firma Bimak wprowadza na rynek kilka nowych systemów do budowania drzwi przesuwnych. Są to propozycje zaprojektowanie głównie pod fabryki, które producent obsługuje na zachodzie Europy

Aby zredukować do minimum koszty pracy związane z montażem drzwi, zastosowano rozwiązania, które pozwoliły kilkukrotnie skrócić czas potrzebny na montaż skrzydeł drzwiowych. Przy coraz większych problemach związanych z pozyskaniem wykwalifikowanej siły roboczej systemy takie, jak: Aluquick, Duoquick, AluShaker oraz Minimalquick, okazały się strzałem w dziesiątkę. U kontrahentów Bimaka bardzo szybko zastąpiły tradycyjne systemy. Nowe rozwiązania ze względu na niską cenę wyparły nawet systemy stalowe stosowane od lat.

Montaż szkła bez użycia uszczelek jest dodatkowym atutem, który skraca czas pracy oraz znacząco redukuje koszt całego systemu.

Jednocześnie z ukazaniem się nowych systemów firma Bimak na swojej stronie internetowej zamieściła nowy kalkulator drzwi przesuwnych, przy pomocy którego w łatwy i szybki sposób możemy obliczyć wymiary wszystkich elementów potrzebnych do zbudowania dowolnej szafy.

Aluqick

To uniwersalny system do budowania drzwi w oparciu o szkło 4 mm i płytę 8 lub 10 mm. Nowatorska, opatentowana konstrukcja pozwala na budowanie skrzydeł łączących płytę i szkło w różnych konfiguracjach. Dzięki zastosowaniu wózków, które stanowią jednocześnie łącznik rączek z ramiakami, czas montażu został zmniejszony kilkukrotnie.

Innowacyjna konstrukcja ramiaka i rączki pozwala na stosowanie szkła i płyty bez uszczelek czy klinów wypierających.

Okucia jezdne oparte na łożyskach oraz zbrojonych, nylonowych „oponkach” zapewnią długotrwałą, cichą i bezawaryjną pracę. Jako górne okucia prowadzące można zastosować sprawdzone i cenione przez klientów B800ans/B800mns, a także zestaw samodomykający SD900. Okucia jezdne objęte są dożywotnią gwarancją.

AluShaker

System stanowiący rozwiązanie łączące tradycję i nowoczesność. Szerokie, masywne rączki, profile łączące i ramy przywołują na myśl solidne deski. Paleta kolorów, takich jak drewno czy kolory biały, szary i kaszmirowy jeszcze bardziej uwidacznia charakter „vintage” tego systemu. Natomiast wykończenie w srebrnej anodzie daje piękny, nowoczesny wygląd. Dzięki nowatorskiej konstrukcji możemy stosować płytę 8 mm, jak i szkło 4 mm, bez konieczności używania uszczelek czy klinów. Wózki, będące jednocześnie łącznikiem, objęte są dożywotnią gwarancją i zapewniają zarówno komfort eksploatacji, jak i montażu.

Minimal-Quick

Jest to kolejny system oparty o technologię szybkiego montażu. Dzięki zastosowaniu wózków, które stanowią jednocześnie łącznik rączek z ramiakami, czas montażu został zmniejszony kilkukrotnie. Cienkie ramki pomagają uzyskać minimalistyczny charakter. Dzięki specjalnej konstrukcji rączek, ramiaków i profili H możemy na jednych skrzydłach montować szkło, płytę 8 i 18 mm. Okucia jezdne, oparte na łożyskowanych, nylonowych rolkach, objęte są dożywotnią gwarancją.

Minimal

System wykorzystujący okucia jezdne systemu Solar do uzyskania skrzydeł z ramką o grubości 1 mm. Jako wypełnienie można zastosować szkło 4 mm. Dzięki ramiakowi wyposażonemu w płetwę nośną mamy możliwość dzielenia skrzydeł. System dostępny jest w kolorze białym, jak i srebrnej anodzie.

DuoQuick

To klasyczne rozwiązanie w nowej odsłonie. Zastosowanie wózków, które stanowią jednocześnie łącznik rączek z ramiakami, pozwoliło zmniejszyć czas montażu kilkukrotnie.

Innowacyjna konstrukcja ramiaka i rączki pozwala na stosowanie szkła i płyty bez uszczelek czy klinów wypierających. W systemie tym zastosować można płytę 8 mm lub szkło 4 mm.

Okucia jezdne oparte na łożyskach oraz zbrojonych, nylonowych „oponkach” zapewnią długotrwałą, cichą i bezawaryjną pracę. Jako górne okucia prowadzące można zastosować sprawdzone i cenione przez klientów B800ans/B800mns, a także zestaw samodomykający SD900. Okucia jezdne objęte są dożywotnią gwarancją.