LIGNA.Conference 2018 – przygotowania do targów ruszają!

Choć kolejna edycja targów LIGNA odbędzie się dopiero w przyszłym roku, to już teraz koncern Deutsche Messe AG – organizator targów – nie próżnuje. W dniach 4-5 grudnia 2018 w chińskiej metropolii Guangzhou odbędzie się LIGNA.Conference 2018. Jej temat przewodni brzmi: „Zintegrowane stolarstwo – indywidualne rozwiązania”.

 

Pierwsza konferencja z cyklu LIGNA.Conference odbyła się w maju 2016 roku na terenach targowych w Hanowerze z udziałem 140 firm z dziesięciu krajów i została zwieńczona ogromnym sukcesem. Ten udany debiut LIGNA.Conference o ciekawej tematyce, związanej ze zintegrowanymi systemami w zakresie obróbki drewna, uwidocznił, iż zagadnienie zintegrowanej produkcji inspiruje i obejmuje wszystkie branże, o czym świadczy bardzo pozytywny odzew ze strony uczestników.

Hasło tegorocznej edycji konferencji: „Integrated Woodworking – Customized Solutions” (Zintegrowane stolarstwo – indywidualne rozwiązania) nawiązuje do  jednego z głównych tematów przyszłych targów LIGNA, które odbędą się w dniach 27 – 31 maja  2019 r. w Hanowerze. LIGNA.Conference odbędzie się w przededniu targów China Shunde International Woodworking Machinery Fair (Lunjiao), mających miejsce w Foshan, mieście sąsiadującym z Guangzhou. Lokalizacja nie jest przypadkowa, gdyż południe Chin śmiało można nazwać mianem centrum chińskiego przemysłu meblowego.

Kompleksowo o obróbce drewna

Bezpośrednio po zakończeniu tegorocznej konferencji rozpoczną się targi China Shunde International Woodworking Machinery Fair, organizowane w dniach od 6 do 9 grudnia 2018 r. na terenie Exhibition Hall LunJiao w Foshan. W ramach tych targów zaprezentowane zostaną najróżniejsze aplikacje i rozwiązania w zakresie obróbki drewna, co idealnie dopełni tematyczny program konferencji. China Shunde International Woodworking Machinery Fair to platforma targowa o długoletniej tradycji, umożliwiająca importerom maszyn i dostawcom najnowszych technologii bezpośredni kontakt z przedstawicielami chińskiego przemysłu meblarskiego.

„Połączenie formuły konferencyjnej LIGNA.Conference z targami stwarza idealne warunki do produktywnego dialogu między producentami a odbiorcami. China Shunde International Woodworking Machinery Fair należy bowiem do najważniejszych targów branżowych w Chinach” – mówi Christian Pfeiffer, Global Director LIGNA and Woodworking Events z hanowerskiego koncernu Deutsche Messe AG. Targi China Shunde International Woodworking Machinery Fair są na stałe wpisane w krajobraz chińskich imprez targowych już od 1998 roku. Podczas ubiegłej edycji odnotowano blisko 50.000 odwiedzających. Te liczby nie zaskakują, bo Chiny postrzegane są na całym świecie jako największy ośrodek przemysłu meblarskiego i obróbki drewna. Jak informuje Branżowy Związek Producentów Maszyn do Obróbki Drewna przy Związku Niemieckich Producentów Maszyn i Urządzeń (VDMA), odnotowano znaczny wzrost eksportu stacjonarnych maszyn do obróbki drewna do Chin, co uwarunkowane jest wzmożonymi inwestycjami chińskich producentów w specjalistyczny sprzęt ze względu na dynamiczny rozwój rynku nieruchomości. Panujący przy tym trend ku coraz wyższej jakości i coraz surowszym wymogom ekologicznym przynosi wysokie korzyści zwłaszcza dla europejskich producentów maszyn. Co więcej, Chiny od 2004 roku niezmiennie utrzymują też pozycję największego w skali światowej eksportera mebli.

Dwa intensywne dni dla ekspertów z branży

Program dwudniowej konferencji LIGNA.Conference przewiduje serię wykładów i prelekcji dotyczących zagadnień takich jak usieciowienie, digitalizacja i automatyzacja. Nie zabraknie również pokazów sprawdzonych rozwiązań i aplikacji na konkretnych przykładach. Producenci urządzeń i linii technologicznych będą mogli przedstawić swoje produkty, programy oraz rozwiązania w formie prezentacji „tabletop”. W czasie wykładów do dyspozycji uczestników konferencji będą ponadto branżowi eksperci, zapraszający do wymiany zarówno przyszłych wizji, jak i obecnych doświadczeń w zakresie digitalizacji, wdrażania związanych z nią zmian technologicznych w poszczególne procesy produkcyjne oraz ich wpływu na dalszy rozwój, wytwarzanie i dystrybucję.

W godzinach wieczornych pierwszego dnia konferencji uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniu networkingowym, podczas gdy drugi dzień ponownie wypełni szereg specjalistycznych wykładów na temat digitalizacji i automatyzacji. Organizatorzy konferencji już teraz zapewnili sobie wsparcie ze strony tak renomowanych przedsiębiorstw jak Biesse, HOMAG Group, Leuco Ledermann, SCM Group, Siempelkamp, Wemhöner Surface Technologies, Michael Weinig czy też University of Applied Sciences Rosenheim. Rankiem dnia 6 grudnia zorganizowany zostanie dojazd shuttle busami na targi China Shunde International Woodworking Machinery Fair, które w tym właśnie dniu otworzą swoje podwoje.

Fot. Deutsche Messe AG

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług