EXPANDO T – nowy system mocowań do cienkich frontów

Firma Blum Polska wprowadziła na rynek EXPANDO T– nowe mocowanie do cienkich frontów o grubości od 8 mm. Jest to pierwszy system, który pozwala na realizację trzech rozwiązań: szuflad, drzwi i frontów górnych. System zapewnia pewne mocowanie w twardych oraz miękkich materiałach.

W ofercie firmy Blum pojawił się zupełnie nowy system – EXPANDO T. To pierwsze mocowanie do cienkich frontów o grubości już od 8 mm, które można zastosować do praktycznie każdego rozwiązania meblowego. Nowy system pozwolił na połączenie minimalistycznych form z maksymalną funkcjonalnością i niezawodnością mebla. Dzięki niemu takie materiały jak beton, tworzywo mineralne czy kamień naturalny mogą zaistnieć nie tylko jako blat, ale również jako cienki front.

„Nowy system mocowań wyróżnia się przede wszystkim szerokimi możliwościami realizacji. Można go stosować do frontów górnych, drzwi i szuflad. Jesteśmy w stanie zatem wyposażyć w cienkie fronty praktycznie każdy mebel. To odpowiedź firmy Blum na rosnącą popularność minimalizmu oraz prostych form w naszych domach. Wykorzystanie zupełnie nowych, cienkich materiałów może zyskać na popularności, bo ich montaż stał się naprawdę prosty. Dzięki EXPANDO T wystarczy nawiercić otwory, umieścić okucie i przykręcić” – mówi Tomasz Uściłowski, ekspert ds. produktu Blum Polska.

System mocowań EXPANDO T pozwala na stosowanie różnorodnych materiałów. Kotwy ze stali zapewniają pewne mocowanie w twardych materiałach, natomiast kołki z tworzywa gwarantują stabilność w miękkich materiałach. Dzięki temu możliwa jest realizacja niestandardowych pomysłów projektowych. Rozwiązanie nie wymaga wykonywania otworu pod puszkę.

Nowe mocowanie EXPANDO T w szafkach górnych można zastosować do podnośników AVENTOS HK, HS i HL. Wersja do drzwi dostępna jest w wariancie CLIP top lub CLIP top BLUMOTION z funkcją cichego domyku zintegrowaną w zawiasie. W wypadku szuflad mocowanie dostępne jest do frontów systemu LEGRABOX.

Kołek EXPANDO T jest mocowany w otworze o średnicy 10 mm i głębokości tylko 6 mm. Nowy system mocowania nie wymaga wiercenia otworu pod puszkę zawiasu. W przypadku frontów uchylnych i systemów szuflad nie ma zmian w pozycjach montażowych.

Więcej na temat systemu mocowania do cienkich
frontów EXPANDO T:
www.blum.com/expandoT