Czas szykować się do Poznania – DREMA 2018 za 4 miesiące!

Już za 4 miesiące profesjonaliści z branży drzewnej i meblarskiej spotkają się na Międzynarodowych Targach Maszyn i Narzędzi Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 11-14 września 2018.

 

Nie bez przyczyny mówi się, że Poznań od lat przyciąga liderów rynku i przez 4 dni staje się stolicą przemysłu drzewnego i meblarskiego, a Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA wyznacznikiem zmian, trendów i kierunku rozwoju branży.

Zakończona sukcesem ubiegłoroczna edycja poznańskich targów dla branży drzewnej i meblarskiej potwierdza, że te gałęzie przemysłu wciąż mają się w Polsce dobrze. Pod względem kompleksowej ekspozycji, ilości wystawców i prezentacji najnowocześniejszych rozwiązań dla przemysłu związanego z obróbką drewna ostatnia edycja była rekordowa, stając się papierkiem lakmusowym dla całej branży.

Przez cztery dni na targach Drema 2017 można było zapoznać się z ofertą wszystkich firm, które liczą się w branży drzewno-meblarskiej. Na powierzchni wystawienniczej 23 600 m2 zaprezentowało się ponad 380 wystawców, a teren Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedziło łącznie 15 800 uczestników bloku targów DREMA FURNICA SOFAB. Podane parametry są weryfikowane przez niezależnych audytorów międzynarodowych, co podkreśla wiarygodność targów. MTP są członkiem organizacji skupiających liderów targowych z całego świata (UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego i Centrex – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych), jak również Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

Targi DREMA są niczym papierek lakmusowy – odzwierciedlają sytuację, jaka panuje w branży. Organizatorom udało się stworzyć kreatywną platformę współpracy, w którą zaangażowane są wiodące stowarzyszenia i izby branżowe, branżowe media oraz wystawcy. Konstruktywna wymiana doświadczeń owocuje wzbogaceniem programu wydarzeń towarzyszących ekspozycji, znacząco wspomagając prężny rozwój – wciąż realizowane są nowe pomysły i przedsięwzięcia, które wpisują się w oczekiwania przedstawicieli rynku.

Edukacja i promocja

Poza typowo biznesowym charakterem, targi DREMA pełnią też inne funkcje: edukacyjną, prospołeczną/ charytatywną, promocyjną – to wszystko sprawia, że oferta jest kompleksowa i przyciąga rzesze osób zawodowo i hobbystycznie związane z obróbką drewna. Funkcja edukacyjna przejawia się w prelekcjach i warsztatach, kierowanych zarówno do wystawców i zwiedzających, obejmująca m.in. tematykę: ekologicznego spalania drewna (biomasa/ pellet), bezpieczeństwa maszyn (projekt TeSaMa), procesu powstawania mebli czy podłóg (fabryki mebli na żywo, warsztaty parkieciarskie), strefa wiedzy z ofertą szkoleń, kursów i literatury branżowej. Podczas targów Drema jest również miejsce na prospołeczne inicjatywy – funkcja charytatywna to przede wszystkim idea Drema Dzieciom – wyjątkowy projekt charytatywny, którego celem jest wykonanie przez 4 dni trwania targów DREMA kompletów mebli dla dzieci z domów dziecka czy rodzin zastępczych. Funkcja promocyjna to z kolei nacisk na propagowanie branży, pokazywanie siły stowarzyszeń krajowych, jak i zagranicznych (Pawilon Promocji Drewna), organizacja konferencji KOOPDREW i spotkań b2b.

Idea Pawilonu Promocji Drewna, działającego w ramach targów DREMA 2017, nabrała mocno międzynarodowego charakteru dzięki obecności branżowych stowarzyszeń zagranicznych (AHEC – American Hardwood Export Council, Malaysian Timber Council, Föreningen Svenskt Trätekniskt Forum, QWEB – Quebec Wood Export Bureau oraz Moelven z Norwegii), i pozwoliła zwiedzającym zdobyć wiedzę o rynkach zagranicznych i nawiązać perspektywiczne kontakty biznesowe.

Ponownie ogromnym sukcesem okazał się projekt DREMA DZIECIOM I SENIOROM. Podczas edycji DREMA 2017 działały dwie pokazowe fabryki, które umożliwiły uczestnikom targów obserwowanie poszczególnych etapów produkcji mebli dla dzieci i seniorów. Z roku na rok przybywa Sponsorów (ponad 40 partnerów akcji w 2017 r!), co pokazuje, jak istotne i pożyteczne jest to przedsięwzięcie oraz jak budujące jest pomaganie najbardziej potrzebującym. W trakcie trwania targów DREMA 2017 wykonano łącznie 15 zestawów mebli dla dzieci i seniorów, które przekazane zostały Caritas Archidiecezji Poznańskiej i stamtąd trafiły do najbardziej potrzebujących placówek, m.in. do Domu Dziecka w Lesznie.

 

Design w Drewnie

Nowością na targach DREMA 2017 był Design w Drewnie. To przestrzeń zajmująca ok. 300 m2, przygotowana we współpracy z partnerami: Inkubator InfoTEC i marką Pla[y]wood, Kronospan Szczecinek wraz z Wydziałem Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, Handicraft, Jagram, Wiązary Burkietowicz i Polską Izbą Gospodarczą Przemysłu Drzewnego. Strefa Designu powstała z myślą, aby wspierać projektantów oraz ludzi z pasją, aby pomóc im wypromować nietuzinkowe pomysły i rozwiązania. W trakcie trwania targów DREMA można było podziwiać kreatywne instalacje oraz wystawę ponad 50 sztuk nieoczywistych eksponatów – mebli i przedmiotów codziennego użytku – wykonanych z drewna. Przedsięwzięcie wywarło pozytywne wrażenie na zwiedzających targi i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

 

Nowości na targach DREMA 2018

Organizatorzy targów DREMA wraz z partnerami branżowymi nie ustają poszukiwaniu coraz to nowszych rozwiązań i ciekawych tematów, które mogą zainteresować profesjonalistów.

W tym roku rozszerzy się grono dotychczasowych partnerów, którzy przygotują w ramach przestrzeni targowej niezwykle interesujące wydarzenia: studio na żywo Dom i Drewno, Akademia Pelletu, Strefa BHP, warsztaty produkcji mebli InfoTEC WorkShop. Zapoczątkowana koncepcja z poprzedniej edycji Wystawa Design w Drewnie przekształci się w projekt DREMA DESIGN, który pozwoli na szersze zaprezentowanie możliwości wykorzystania drewna i materiałów drewnopochodnych do artystycznych inspiracji.

Fot. MTP