Prawie każdy producent mebli tapicerowanych, krzeseł biurowych i łóżek korzysta z nakrętek kłowych, nazywanych również pazurkowymi lub angielską nazwą t-nut. Wykorzystywane do tej pory w sklejkach, drewnie lub płytach były nabijane przez większość użytkowników ręcznie. Poszukiwanie niższych kosztów oraz coraz wyższe wymagania jakościowe skłaniają producentów mebli oraz krzeseł do inwestycji w maszyny do nabijania nakrętek. Śmiało możemy mówić o trendzie, każdego roku coraz więcej producentów mebli decyduje się na zakup odpowiednich urządzeń.
Oferowane przez firmę Karen z Czyżowic maszyny do nabijania nakrętek kłowych, japońskiej firmy Nagayama Co., pozwalają osiągnąć szereg profitów przekładających się na przewagę konkurencyjną. Podstawową korzyścią jest wzrost wydajności produkcji – zastosowanie maszyny pozwala na przyspieszenie procesu, a więc zwiększenie wydajności lub zwiększenie produkcji. Jedynym ograniczeniem produktywności jest sprawność operatora związana z kształtem i typem elementów, w których nakrętki mają być umieszczone. Wydajność nabijania nakrętek nitowanych jest nieporównywalna z ręcznym nabijaniem oraz ich zabezpieczaniem przed wypadaniem.
Drugą kluczową korzyścią jest redukcja kosztów. Rzetelna analiza pozwala zauważyć, że zastosowanie maszyny pozwala obniżyć koszty pracy związane z nabijaniem nakrętek kłowych. Niezastąpione jest użycie nakrętek nitowanych, które pozwala uniknąć pracochłonnego i kosztownego stosowania kartonowych podkładek oraz zabezpieczającego przyszywania kołnierzy nakrętek, aby zabezpieczyć je przed wypadaniem – oszczędza się zarówno materiały, jak i czas pracy (ryc. 1). Tulejka takiej nakrętki jest gwintowana tylko w części długości, co pozwala na roznitowanie jej końca, dzięki czemu nakrętka jest osadzona w materiale w sposób absolutnie trwały (ryc. 2).
Poprawa jakości to kolejny element – zastosowanie nakrętek nabijanych maszynowo pozwala uniknąć umieszczenia nakrętki pod niewłaściwym kątem, a zastosowanie nakrętek nitowanych jest rozwiązaniem nieporównywalnym z innymi typami mocowań, daje stuprocentową pewność, że nakrętka nie wypadnie.
Inwestycja w maszynę to niski koszt, ekonomiczna cena maszyny pozwala na inwestycje nawet w niewielkich zakładach.
Atutem jest też prosta instalacja, potrzebne jest tylko źródło prądu (230 V) i przyłącze sprężonego powietrza.
Oferując nakrętki wyłącznie japońskiego producenta Nagayama Co., firma Karen gwarantuje ich pochodzenie oraz najwyższą jakość. Oferowane produkty pasują do wszystkich typów maszyn, zarówno do tych stosujących nakrętki zwykłe, jak i nitowane.
(mw)
.