W duecie siła

Na początku zeszłego roku dwa tradycyjne, rodzinne przedsiębiorstwa, Felder Group i Otto Mayer Maschinenfabrik, połączyły swoje kompetencje w projektowaniu, produkcji, sprzedaży i serwisowaniu pilarek panelowych. Dla klientów obu firm oznacza to jeszcze większe korzyści oraz elastyczność procesów produkcyjnych, zaś dla pracowników zatrudnionych w Felder Group i Otto Mayer – nowe możliwości rozwoju.

 

„Jako część Felder Group, firma Mayer zyskał dostęp do naszej światowej sieci sprzedaży i serwisu, obejmującej ponad 250 oddziałów sprzedaży. Zakłady produkcyjne w Hall oraz w Lombach obejmują ponad 100.000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej i każdego dnia wytwarzają maszyny do obróbki drewna, szerokiej gamy materiałów drewnopochodnych, tworzyw sztucznych i metali nieżelaznych, które przeznaczone są do zastosowania w rzemiośle i przemyśle. Wspólnie pracujemy nad rozwojem, wprowadzaniem na rynek oraz światową dystrybucją wysokiej jakości produktów” – mówi Hansjörg Felder dyrektor zarządzający Felder KG.

„Dzięki połączeniu naszego know-how oraz synergii produkty marek Mayer, Felder oraz Format-4 mogą przynosić nam jeszcze większe sukcesy na rynku światowym. Wspólnie możemy zapewniać wartość dodaną naszym klientom, a ponadto dawać pracownikom z zakładu Meyer w Loßburg-Lombach nowe możliwości i perspektywy rozwoju w Felder Group, jednym z wiodących na świecie przedsiębiorstw w branży” – uważa dyrektor firmy Mayer, Hans Mayer.

 

Felder Group

Felder Group z siedzibą w Hall w Tyrolu wraz z markami Felder, Format-4 oraz Hammer zalicza się do światowych, wiodących dostawców obrabiarek do drewna dla klientów indywidualnych oraz odbiorców z rzemiosła i przemysłu. Pracownicy w 84 krajach i ponad 250 punktach sprzedaży oraz serwisu dzielą się z klientami na całym świecie pasją do doskonałych obrabiarek do drewna w myśl motta „Wszystko z jednej ręki”. Pomimo rosnących globalnych wyzwań firma Felder Group w dalszym ciągu stawia na jakość i precyzję intensywnie inwestując w badania nad nowymi rozwiązaniami technicznymi, sukcesywnie rozbudowując fabrykę w Hall wyposażając ją w najnowocześniejsze maszyny oraz systemy optymalizujące produkcję oraz systematycznie powiększając ofertę produktową, reagując w ten sposób na zmieniające się potrzeby rynku.

 

Otto Mayer Maschinenfabrik

Firma Otto Mayer Maschinenfabrik od 1950 roku firma buduje w Lombach pilarki panelowe i pilarki z belką dociskową do obróbki płyt z drewna, tworzyw sztucznych, metali nieżelaznych oraz materiałów kompozytowych. To rodzinne przedsiębiorstwo znajduje się obecnie w rękach drugiego pokolenia rodziny – Hansa i Kurta Mayer.

Od ponad 65 lat za marką Mayer kryją się jakość oraz precyzja, jak również pierwszorzędny serwis oferowany klientom. Wieloletnie doświadczenie w budowie maszyn jest gwarancją jakości, niezawodności oraz maksymalnego zadowolenia klientów.

W firmie Mayer priorytetem zawsze było tworzenie optymalnych warunków zarówno dla operatorów w miejscu ich pracy, jak i dla środowiska naturalnego. W maszynach tej firmy niewykorzystywane silniki oraz źródła energii są automatycznie wyłączane i ponownie włączane zgodnie z zapotrzebowaniem. Wióry odciągane są rzeczywiście tylko tam, gdzie powstają. Technologia cienkiego rzazu, dzięki masywnej i stabilnej konstrukcji pilarek, wykazującej znikome wibracje, zużywa minimalną ilość energii i chroni zasoby naturalne.

Paleta oferowanych przez firmę produktów obejmuje pilarki do rozkroju płyt przeznaczone do drewna, tworzyw sztucznych, metali nieżelaznych, materiałów kompozytowych i płyt włóknowo-gipsowych oraz włóknowo-cementowych, systemy załadowcze dla pilarek panelowych (stoły podnośne, próżniowe podajniki), w pełni automatyczne pilarki panelowe ze stacją kątową, rozwiązania projektowane specjalnie pod kątem rozkroju płyt oraz indywidualnie dopasowane dodatkowe produkty i usługi, w tym również optymalizację przebiegu produkcji poprzez rozwiązania przystosowane do potrzeb klienta.

 

Razem mocniejsi

Należąc do Felder Group, firma Otto Mayer Maschinenfabrik może w pełni korzystać z rozbudowanej sieci sprzedażowej i serwisowej austriackiego producenta i oferować klientom pełną obsługę.

W ramach struktury Felder Group, setki specjalistów w około 250 punktach sprzedaży i serwisu na terenie 84 krajów konfigurują indywidualne rozwiązania, przystosowane do wymagań klientów na podstawie ukierunkowanej analizy potrzeb. Następnie specjalnie przeszkoleni technicy serwisu zajmują się ustawieniem, montażem i uruchomieniem oraz pierwszą konfiguracją maszyny. Dzięki temu może ona efektywnie pracować od pierwszego dnia wdrożenia jej do produkcji. Światowa sieć obsługi klienta zapewnia krótkie czasy oczekiwania na reakcję ze strony technika serwisu, jak również szybki dostęp do części zamiennych. Ponadto klienci mogą korzystać z indywidualnych pakietów przeglądów i inspekcji oraz kompetentnej infolinii serwisu, służącej natychmiastową pomocą.

„Pragniemy dostarczać naszym klientom idealne narzędzia, za pomocą których zrealizują swoje historie sukcesu. Ten cel przyświeca nam już od ponad 65 lat, dlatego wykorzystujemy naszą pasję, tradycję i chęć tworzenia innowacji do budowania wyjątkowych pilarek panelowych, które poradzą sobie z każdym materiałem i każdym wyzwaniem” – mówią Hans i Kurt Mayer.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług

pojemniki do przypraw