Innowacja chroniąca zdrowie – pilarka TKS 80 z technologią SawStop

Każdego roku dochodzi do około 4000 wypadków podczas pracy z użyciem pilarek tarczowych, co odpowiada 16 wypadkom na jeden dzień roboczy. Wskutek około 26% tych wypadków dochodzi do trwałego uszczerbku na zdrowiu. Z nową pilarką stolikową TKS 80 liczba poważnych wypadków podczas cięcia zostaje zredukowana. Podczas gdy Ty koncentrujesz się na swojej pracy, my chronimy najcenniejsze narzędzie, jakie posiadasz – Twoje palce.

Festool po raz pierwszy przedstawia nową stolikową pilarkę tarczową TKS 80 z technologią SawStop.

W skrócie – jak działa technologia SawStop

Nowa technologia SawStop zintegrowana ze stolikową pilarką tarczową chroni użytkownika przed poważnymi wypadkami przy pracy. Sercem technologii jest inteligentny moduł, który zwalnia wstępnie napiętą sprężynę, dzięki czemu specjalny blok aluminiowy zatrzymuje tarczę pilarską. W czasie krótszym niż pięć milisekund tarcza zatrzymuje się i chowa w stoliku maszyny, opuszczając strefę zagrożenia. Dzięki temu ryzyko poważnych skaleczeń zostaje istotnie zredukowane. Jeśli tarcza wykryje kontakt z ludzką skórą, maszyna zatrzyma się w mgnieniu oka. Kontrolki wskazują aktualny stan maszyny – zielona kontrolka oznacza, że funkcja SawStop jest gotowa do działania. Funkcję SawStop można również na życzenie wyłączyć. Oznacza to, że przy użyciu tej pilarki mogą być obrabiane również materiały przewodzące. W przypadku, gdy dojdzie do użycia bloku aluminiowego, wystarczy zaledwie kilka prostych ruchów, aby przygotować pilarkę do ponownego użycia, wymieniając tarczę i moduł. W tym celu należy otworzyć pokrywę, wyjąć tarczę wraz z modułem (cartridgem) i wymienić – już gotowe! Następnie system sprawdza poprawność instalacji. Gdy kontrolka zacznie świecić na zielono w sposób ciągły, można kontynuować pracę.

Warto wspomnieć o precyzyjnym cięciu kątowym przy użyciu nowej TKS 80. Dzięki ustawieniom blokady oraz precyzyjnej regulacji kąta pilarka może być używana do cięcia poprzecznego i wzdłużnego.

Należy pamiętać, że powierzchnia robocza TKS 80 może być rozszerzona zarówno wzdłuż, jak i wszerz. Stół przesuwny do cięcia poprzecznego można powiększyć do szerokości maksymalnie 920 mm.

Niewątpliwą zaletą nowej stolikowej pilarki tarczowej jest możliwość ustawienia wysokości cięcia do 80 mm dla większych przekrojów poprzecznych.

TKS 80, jak wszystkie produkty Festool, jest objęta Gwarancją all-inclusive, która zapewnia między innymi bezpłatną naprawę urządzenia przez pierwsze 3 lata od daty zakupu, bezpłatne przeglądy, wymianę części typowo zużywalnych czy ochronę od kradzieży również przez pierwsze 3 lata. Wystarczy zarejestrować urządzenie na koncie klienta MyFestool i korzystać z wszystkich dodatkowych funkcjonalności, jakie Festool oferuje swoim klientom.

Nowa stolikowa pilarka tarczowa TKS 80 jest dostępna w sprzedaży od czerwca 2020 r. Dalsze informacje można znaleźć na stronie
www.festool.pl

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług