Tutaj bije serce branży drzewno-meblarskiej – 40. edycja targów DREMA już 10 września w Poznaniu

Targi DREMA to najważniejsze i najbardziej wyczekiwane spotkanie branży drzewno-meblarskiej w Polsce i Europie Środkowowschodniej. Edycja 2024 będzie kompleksową odpowiedzią na aktualne wyzwania rynku i promocją osiągnięć polskiego przemysłu.

 

Nadchodzące 4-dniowe spotkanie to nie tylko kluczowe wydarzenie dla profesjonalistów i pasjonatów, to także wyjątkowy jubileusz, który pokazuje, że polski przemysł przetrwał próbę czasu, pozostając główną konkurencją eksportową i produkcyjną na rynku światowym.

Bez wątpienia Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA są w czołówce najważniejszych wystaw światowych dedykowanych branży obróbki i przetwórstwa drewna. Jako jedyne wydarzenie w Polsce otrzymały rekomendację EUMABOIS, znajdując się wśród 10 wyróżnionych międzynarodowych ekspozycji, a także zakwalifikowane zostały do rekomendacji członkom Stowarzyszenia na 2024 rok.

– Rekomendację federacji EUMABOIS otrzymują tylko wybrane światowe wystawy. Jest to ogromne wyróżnienie, które znacząco podnosi prestiż targów DREMA, dając tym samym parterom, wystawcom i zwiedzającym znacznie większe możliwości dotarcia do międzynarodowego środowiska i nawiązania kontaktów biznesowych z przedstawicielami szeroko pojętej branży drzewnej i meblarskiej z całego świata – podkreśla Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA i DremaSilesia.

Co będzie się działo na nadchodzącym wydarzeniu?

Już dzisiaj wiemy, że wydarzenie będzie wyjątkową okazją do spotkania w jednym miejscu niemal wszystkich znaczących polskich przedstawicieli branży, a także osób, które przez ostatnie 40. edycji targów przyczyniły się do tworzenia silnego i odpowiedzialnego społecznie sektora. Swój udział potwierdziły już tacy wystawcy, jak: HOMAG, FELDER GROUP, ITA TOOLS, SCM, Lazzoni Group, ITA, OTTO MARTIN, Stowarzyszenie DROMA, BizeA.

Z pewnością ciekawy będzie program ponad 20 wydarzeń towarzyszących: konferencji i paneli dyskusyjnych dotyczących aktualnej sytuacji rynkowej oraz automatyzacji i mechanizacji procesów produkcyjnych w duchu przemysłu 4.0. Pawilony targowe zostaną zagospodarowane na wystawę topowych marek – liderów technologii i rozwiązań. W specjalnych strefach odbędą się spektakularne pokazy pracy maszyn, jak Fabryka Mebli na Żywo, związana z akcją DREMA DZIECIOM.

Drema dzieciom

– Inicjatywa charytatywnej fabryki mebli ma żywo Drema Dzieciom towarzyszy targom Drema od wielu lat i stała się istotnym punktem godnym zobaczenia. Przy współpracy MTP, Stowarzyszenia DROMA oraz Katedry Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu powstaje przestrzeń prezentacji nowości technologicznych ukierunkowana na „Przemysł 4.0”. Do udziału w akcji corocznie zapraszani są wszyscy wystawcy z możliwością zaprezentowania najlepszych rozwiązań dla branży produkcji mebli. Ogromne znaczenie przy kolejnej edycji wydarzenia będzie miało zaangażowanie przedsiębiorców w przekazaniu surowców do produkcji mebli, udostępnienie maszyn i najnowocześniejszych technologii wraz z dostępnością wyspecjalizowanej kadry, która będzie wsparciem dla zaangażowanych studentów organizujących i później nadzorujących produkcję mebli. Akcja Drema Dzieciom to nie tylko promowanie partnerów, to nie tylko arena doskonalenia praktycznych umiejętności przez studentów, to prawdziwa magia pomagania dzieciom. Zapraszamy do współpracy – mówi dr inż. Krzysztof Wiaderek, koordynator akcji Drema Dzieciom.
Tegoroczne zestawy mebli zostaną przekazane do Żłobka Samorządowego w Myślenicach.

Fabryka Mebli na Żywo

Fabryka Mebli na Żywo powstanie dzięki współpracy z partnerem wykonawczym – firmą Lazzoni Group. Firma stworzyła ofertę odpowiadającą na potrzeby wszystkich segmentów produkcji mebli twardych.
Przedstawiciel Lazzoni mówi: „Jaka jest idea naszego tegorocznego uczestnictwa w DREMIE? Skupienie się na największych i bieżących wyzwaniach przedsiębiorstw produkujących meble: Jak przetrwać na rynku, gdy marża na produkcji mebli drastycznie się kurczy? Jak radzić sobie z rosnącymi oczekiwaniami rynku w kontekście obniżania ceny produktu końcowego przy wciąż rosnących kosztach? Jak zwiększać efektywność i zaopiekować luki wynikające choćby z braku personelu? Wiemy jak cenny jest czas przedsiębiorców, dlatego stworzyliśmy ofertę w pełni kompleksową, która obsługuje każdy etap produkcji mebli i łączy proces w kompatybilną całość obsługiwaną przez jednego człowieka.

Czy to możliwe? To będą mieli okazję ocenić uczestnicy 40. edycji targów DREMA we wrześniu. Zarówno mniejsze, jednostkowe produkcje, jak i większe fabryki, produkujące dłuższymi seriami, znajdą u nas szereg inspiracji. Rozwiązania, które zaproponujemy, będzie można traktować jako gotowe i kompleksowe do zaimplementowania w swojej fabryce, a poszczególne elementy można będzie zastosować w częściach, pojedynczo. Wykorzystanie technologii, która w jednym procesie produkcyjnym zastąpi nawet 12 pracowników, pozwoli wyprodukować ok. 2000 elementów na zmianę, przy mniejszym koszcie produkcji.”

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług