Szlachetna siła natury – nowe dekory Interprint w kolekcji Press Play

Lista dekorów Press Play wzbogaciła się o trzy nowe pozycje w notowaniu. Viking Oak eksploruje urok dębu z chłodnej Skandynawii, a Xisto i Yard – malownicze rysunki kamienia w dwóch kontrastowych odsłonach kolorystycznych. Każdy z tych dekorów świetnie prezentuje się zarówno solo, jak i w intrygujących zestawieniach.

 

Naturalne inspiracje we wnętrzach? Warto zacząć od wzorów drewna i kamienia. Obydwa surowce mają w sobie moc nieokiełznanych żywiołów, a przy tym uniwersalne zastosowanie.

Surowe piękno z północy

Głównym bohaterem dekoru Viking Oak jest skandynawski dąb – indywidualista, który stale musi radzić sobie z wiatrem, deszczem i śniegiem. Trudne otoczenie pozostawia ślady w jego wizerunku, takie jak mocne, wyraźne sęki na ciepłym, lekko przygaszonym tle. Viking Oak powstał więc z pasji do natury w jej dzikiej, nieokiełznanej formie. Pozwala zagłębić się w specyfikę Skandynawii, gdzie szacunek do przyrody łączy się ze stałym poskramianiem jej siły. Surowość i przytulność typowa dla rysunku drewna wchodzą w intrygujący dialog, który otwiera pole do kreatywnych kompozycji we wnętrzach. Chodzi tu zarówno o stylistykę skandynawską, jak i industrialną czy bardziej minimalistyczną.

Żywioły ziemi w czerni i bieli

Xisto to kolejna nowość na liście Press Play. Zabiera nas w podróż do Portugalii – jest bowiem inspirowany wyglądem łupku skalnego z wioski Aldeias. Jego znakiem rozpoznawczym jest aksamitna czerń o różnorodnych odcieniach, wzbogacona o efekt głębi oraz chropowatości – typowy dla naturalnego surowca. Xisto doskonale odnajduje się nie tylko na frontach meblowych, lecz także blatach czy podłogach.

Alternatywa dla czerni?

Tu doskonałą propozycję stanowi trzeci debiutant w Press Play, czyli Yard. Dekor inspirowany szlachetnym alabastrem łączy w sobie wdzięk i subtelność surowca z solidnością kojarzą się z kamieniem. Przypomina krystaliczną, łagodnie spękaną taflę lodu, wnosząc do wnętrza powiew świeżości. Wyjątkowo ciekawie prezentuje się w towarzystwie dekorów imitujących drewno lub innych odwzorowujących kamień.

Viking Oak, Xisto i Yard pozwalają stworzyć bogate kompozycje, które bazują na ciekawych kontrastach, cieple, a zarazem udomowionej surowości. Kreują przy tym uniwersalną bazę wystroju umocowaną w siłach natury i jej majestacie. Wszystko można też wzbogacić o beton, metal, szkło i ulubione kolory zależnie od preferowanej stylistyki wnętrza.

www.interprint.com