Szeroki wybór włoskich skór

Oferta firmy Marlen z Nowego Sącza liczy już około 100 propozycji włoskich skór meblowych. Klienci znajdą tu różne gatunki tych materiałów, takie jak: Madras, Antyk, Tornado, Massive, Rustical, Oxford czy Autolether – dostępne w bogatej kolorystyce. Wszystkie do nabycia bezpośrednio z polskiego magazynu.

Wysoka jakość dostarczanych ąprzez Marlen skór znajduje potwierdzenie w bardzo dobrej wydajności w ich rozkroju. Średnia wielkość błamów tych materiałów wynosi około 4 m2.

Wśród polskicąh klientów niesłabnącą popularnością cieszy się gatunek Madras – skóry jednotonowe o wykończeniu matowym z charakterystycznym tłoczeniem (grubość 0,9-1,1 mm). W ostatnim czasie firma Marlen wprowadziła do nich koordynaty wykonane ze skóry sztucznej, które klienci wykorzystują na boki i tyły mebli. Innym gatunkiem chętnie kupowanym jest Antyk – skóry dwutonowe z efektem antykowania, wykończone na wysoki połysk, korygowane płytą typu Madras (grubość także 0,9-1,1 mm).

Tornado oraz Massive to skóry przeznaczone do nowoczesnych, solidnych mebli. Tornado są skórami gładkimi, lekko korygowanymi, posiadającymi lepsze walory estetyczne niż Madras. Ich grubość kształtuje się w zakresie od 0,9 do 1,1 mm. Massive to skóry jednotonowe z delikatnym połyskiem, korygowane płytą typu Dollaro o grubszym deseniu. Ich grubość jest większa od Tornado – od 1,3 do 1,5 mm.

Rustical to doskonałej jakości naturalna skóra anilinowa, która jest polecana do mebli typu Chesterfield. Jej lico jest nieskorygowane i może posiadać najróżniejsze, naturalnie powstałe blizny, co nie jest uważane za jej wadę. Skóry te nie mają jednego, spójnego koloru i są podatne na zmianę barwy, a także połysku, co uwidacznia się w zależności od tego, czy skóra jest ściągnięta, czy rozciągnięta. Zmienność powierzchni tego produktu sprawia, że jego próbki muszą być traktowane tylko orientacyjnie. Lekko woskowy wygląd skóry Rustical zostaje nadany podczas procesu garbowania, w którym stosuje się dodatkowe substancje natłuszczające. Ich powierzchnia starzeje się wraz z upływem czasu, co daje użytkownikowi możliwość docenienia i czerpania przyjemności z tego procesu.

Oxford to gatunek skór z najwyższej półki, skierowany do najbardziej wymagającego klienta. Jest on wytwarzany z bardzo dokładnie wyselekcjonowanego surowca, częściowo korygowany. Posiada prawie naturalne lico i delikatny połysk. Grubość waha się w zakresie 1,3-1,5 mm. W ofercie firmy Marlen jest do wyboru 11 kolorów: anthracite, black, butter milk, cappucino, chocolate, cinnamon, ice, latte, mocca, mudstone, white. Oxford nadaje projektom efektu szlachetnej naturalności. Proponowane pastelowe wybarwienia szczególnie predysponują go na nowoczesne, ekskluzywne meble.

Ofertę uzupełniają skóry Autoleather – skóry samochodowe o specjalnych właściwościach, dostępne również w wersji perforowanej.

Zamówione skóry firma Marlen dostarcza do odbiorców we własnym zakresie lub za pośrednictwem firm kurierskich. Zwykle w ciągu dwóch dni roboczych przesyłki są już na miejscu.

Wszystkim zainteresowanym odbiorcom Marlen wysyła bezpłatne zestawy próbników.

Kolekcja OXFORD i TORNADO zostanie wkrótce wzbogacona o nowe kolory.