Szafy ubraniowe – jaki model wybrać?

Uporządkowany dom nabiera zupełnie innego charakteru, staje się bardziej przyjazny i komfortowy. Nic nie jest tak pomocne w utrzymaniu porządku jak pojemna szafa, w której pomieszczą się najróżniejsze części garderoby. Jaki model wybrać, aby był praktyczny i pasował do naszego wnętrza?

Asortyment wzorów i rozmiarów szaf jest obszerny, więc z pewnością każdy znajdzie model najbardziej odpowiadający jego oczekiwaniom.

Jeśli większość ubrań chcemy powiesić, najlepiej wybrać szafę z dużym i wytrzymałym drążkiem wieszakowym. Jeśli jednak wolimy układać ubrania w kostkę – warto postawić na szafy z półkami. Ci, którzy lubią mieć trochę tego i tego, a dodatkowo czasem chcą poprzestawiać, mogą kupić model, w którym zastosowano funkcjonalne rozwiązania. Szafy z uniwersalnymi nawierceniami pozwalają na zamocowanie dodatkowych półek czy koszy, a tym samym na indywidualne komponowanie wnętrza mebla. Dzięki temu możemy wykorzystać każdy centymetr przestrzeni w szafie, a możliwość zastosowania oświetlenia halogenowego sprawi, że bez problemu odnajdziemy nawet głęboko schowane drobne rzeczy.

Wybierając szafę, warto chwilę uwagi poświęcić modelom z drzwiami przesuwnymi. To dobre rozwiązanie, jeśli nie chcemy montować szafy wnękowej na wymiar, ale zależy nam na zorganizowaniu dużej garderoby np. w sypialni. Drzwi przesuwne pozwalają zaoszczędzić dużo miejsca. Nie musimy wówczas zostawiać w pokoju wolnej przestrzeni na otwieranie frontów, a dostępne miejsce możemy przeznaczyć na postawienie oryginalnego szezlonga czy fotela. Wygląd szafy z drzwiami przesuwnymi można swobodnie komponować dostosowując ją do wystroju wnętrza. W Black Red White można dopasować odpowiedni rozmiar takiej szafy spośród dostępnych wymiarów oraz dowolnie zestawiać kolory korpusu i frontów z wielu oferowanych możliwości.

Źródło: GENESIS PR
 

.