Nadchodzi Olimpic K 360

Olimpic K 360 firmy SCM to nowa okleiniarka jednostronna o wszechstronnym zastosowaniu, zapewniająca doskonałą jakość obróbki. Producent starał się stworzyć model, który będzie wzorcem w segmencie maszyn usługowych z kompletnym wyposażeniem i agregatem zaokrąglającym naroża. Tak powstała maszyna kompaktowa i łatwa w obsłudze, wyposażona w zaawansowane rozwiązania technologiczne, zapewniające optymalną jakość wykończenia elementów. Jest to rozwiązanie kierowane do firm o dużej zmienności produkcji oraz dysponujących ograniczoną przestrzenią.

Agregat klejowy

Maszyna jest wyposażona w dużej średnicy przemysłowy łańcuch posuwu (1-1/4”), który zapewnia lepsze trzymanie i liniowość ruchu elementu. Prosta i bezbłędna obsługa sterowania maszyną odbywa się dzięki pulpitowi Orion One Plus, który wyposażony jest w przyciski z czytelnymi grafikami oraz 4” wyświetlacz.

Zaletą K 360 jest szybkie przezbrajanie podczas zmiany grubości okleiny z grubej na cienką oraz na doklejki drewniane poprzez 3-pozycyjny, pneumatyczny agregat frezowania wzdłużnego wyposażony w narzędzia „Combi”.
Kolejną cechą maszyny jest, jakże ważny, agregat frezowania wstępnego, który w tym modelu został oparty o dwie diamentowe głowice obracające się przeciwbieżnie o średnicy 100 mm.

Optymalne doklejanie odbywa się przy użyciu specjalnego wałka nakładającego klej, który zapewnia jednolitą i zoptymalizowaną aplikację kleju na różnych typach materiałów. Inne zalety systemu klejącego to:
– szybka wymiana zbiornika kleju i system podwójnej regulacji temperatury dla dwóch różnych typów kleju,
– wymienny zbiornik umożliwiający pracę bez przerwy przez długi okres czasu,
– zestaw do doklejek – automatyczne ładowanie obrzeży w paskach.

Maszyna posiada również agregat obcinania końcowego K-2 wyposażony w innowacyjny system „cięcie i promień” w pojedynczej operacji. Polega on na automatycznym i dokładnym odcinaniu grubego obrzeża dzięki wyjątkowemu systemowi z dwiema tarczami, które pozwalają na proste cięcie doklejek i fazowanie cienkich obrzeży.

Bardzo istotnym agregatem znajdującym się w okleiniarce SCM jest agregat zaokrąglający naroża, który obrabia krawędzie na prostych i profilowanych panelach – zaokrągla przednią i tylną krawędź płyty na prostych, fazowanych i postformingowych elementach. Operacja jest wykonywana automatycznie i gwarantuje optymalne wykończenie bez potrzeby dodatkowych ustawień.

W celu uzupełnienia możliwości maszyny można w niej zainstalować agregaty wykańczające powierzchnie, takie jak: cyklina klejowa, promieniowa, polerka czy spryskiwacz antyadhezyjny.

Dodatkowo Olimpic K 360 może zostać wyprodukowana w wersji SavEnergy, która pozwala na zużycie energii, kiedy jest to wymagane. To oznacza, że urządzenie automatycznie przechodzi w tryb „stand-by”. Roczne oszczędności sięgają 10%, a mniejsze zużycie prądu oznacza mniejsze koszty.

.