Szafka nocna – niezastąpiony mebel w każdej sypialni

Szafka nocna powinna być jak torebka – pomocny i atrakcyjny dodatek, w którym znajdzie się miejsce na niezbędne drobiazgi i który powinien być odpowiednio dobrany do kreacji. Jest dopełnieniem wystroju, ozdobą i meblem mieszczącym w sobie o wiele więcej niż wskazują na to jego gabaryty. Jak w soczewce skupia wszystkie cechy kolekcji, z której pochodzi – starannie przemyślana koncepcja kompletów mebli firmy Mebin znajduje swoje odzwierciedlenie właśnie w szafkach nocnych.

Ustawione po dwu stronach łóżka szafki nocne doskonale podkreślają barwne elementy w dwukolorowych zestawach nowoczesnych mebli do sypialni. Przykład takiego rozwiązania znajdziemy we Flamenco – należąca do tego kompletu szafka to nie tylko funkcjonalny mebel, ale i niezwykle ważny detal kompozycyjny. W jej kształcie i zdobieniach widać starannie przemyślaną koncepcję zastosowania akcentów kolorystycznych w całej linii. W zestawie bianco ciemne elementy na szafkach symetrycznie ustawionych po obu stronach łóżka układają się w prostokąt, który wraz z odcieniem brązu zdobiącym boki szczytu łóżka i półki tworzy geometryczny wzór. Podkreśla on sposób ułożenia kontrastujących ozdób na pozostałych meblach. Z kolei w kolekcji Flamenco notte, interesujący efekt został osiągnięty poprzez połączenie prostokątnego układu akcentów czerwieni na szafkach z poziomymi liniami w tym kolorze zdobiącymi szczyt łóżka. Oczywiście, szafka nocna nie jest wyłącznie barwną ozdobą tej sypialni, ale i bardzo praktycznym meblem z podłużnym blatem i dodatkową półeczką.

Również w Corino szafka nocna jest drugoplanowym bohaterem, który doskonale podkreśla walory sypialni. Czarne elementy i ciekawa wzorniczo czarna tkanina na szafkach w zestawieniu z dominującą barwą dębu naturalnego lub orzecha tworzą oryginalny geometryczny wzór w połączeniu z podobnym motywem na łóżku i pozostałych meblach. Dzięki temu to właśnie kompozycja kolorystyczna staje się najważniejszą ozdobą w kompletach sypialnianych, w których stawia się na prostotę i naturalne piękno drewna.

Jak przystało na bryłę wielokrotnie nagradzanej kolekcji, szafka Art Modulo odznacza się wysoką estetyką i funkcjonalnością. Jej kształt i zdobienie z miękkiej tkaniny z elementami florystycznymi bezpośrednio nawiązują do formy łóżka, utrzymanego w tej samej kolorystyce. Na jej blacie pokrytym eleganckim czarnym szkłem znajdzie się miejsce zarówno na lampkę nocną, jak i na kolorowe czasopismo czy filiżankę porannej kawy.

Szczególną uwagę zwracają szafki nocne w meblach klasycznych, na przykład w kolekcjach Opium, Szmaragd czy też Afrodyta. Nawiązując do najlepszych tradycji meblarstwa, są kunsztownie zdobionymi solidnymi meblami, w których każdy szczegół podkreśla ich elegancję. Frezowanie, ozdobne okucia i gięte elementy w tych miniaturowych dziełach sztuki meblarskiej to cechy mebli prestiżowych, które stwarzają w sypialni nastrój wytworności. Te funkcjonalne szafki zapewniają ład drobiazgom, które przed zaśnięciem lubimy mieć pod ręką.
Niezależnie od tego, jakiemu trendowi wystroju wnętrz hołdujemy, w meblach do sypialni oprócz piękna szukamy wygody i praktyczności, dlatego też nocne szafki firmy Mebin docenią zarówno miłośnicy porządku, jaki i dobrego stylu.

Źródło: Afir Biuro PR firmy Mebin

.