Aranżacyjne potyczki

Jak uniknąć wpadek przy urządzaniu mieszkania


Urządzanie lub remontowanie mieszkania to moment, w którym możemy dowiedzieć się wiele o…sobie. Czy umiemy podejmować decyzje? Czy nasz styl jest zdefiniowany czy przeciwnie – podobają nam się rozmaite rozwiązania? Wreszcie – czy potrafimy porozumieć się z partnerem lub domownikami? Jedno jest pewne: aranżowanie wnętrza to ogromne wyzwanie, do którego trzeba się dobrze przygotować.

Niezależnie od tego, czy zagadnienia wnętrzarskie to nasz konik czy też raczkujemy w temacie, przystępując do urządzania własnego domu, czujemy ciężar odpowiedzialności. Decyzje, które podejmiemy, będą miały długotrwały wpływ na nasze otoczenie. Ograniczenia budżetowe i logistyczne sprawiają, że rewolucji we wnętrzu nie przeprowadzamy co miesiąc. Warto więc gruntownie przemyśleć rodzaj wyposażenia, używanych materiałów i zastosowanej we wnętrzu kolorystyki, by na końcu prac nie okazało się, że całość jest niespójna lub nie do końca zgodna z naszymi upodobaniami.

Ciepło – zimno

Po podjęciu podstawowych decyzji, dotyczących np. rodzaju podłogi (lite drewno, deska warstwowa, panele), przychodzi czas na drobniejsze, jednak nie mniej ważne rozstrzygnięcia. Rola, jaką pełnią we wnętrzu kolory, jest nie do przecenienia – umiejętnie dobrane barwy potrafią wyeksponować atuty i ukryć mankamenty przestrzeni, powiększyć i rozjaśnić wnętrze, a także wprowadzić do niego określony nastrój.

Podstawowy podział na barwy ciepłe i zimne to nie wszystko. Każdy kolor ma swoje odcienie – nawet biel może nas zaskoczyć. Warto więc nie kierować się jedynie osobistymi preferencjami i panującymi trendami, ale krytycznie przyjrzeć się wnętrzu. Podstawowa zasada, mówiąca o tym, że ciepłe kolory „przybliżają”, zmniejszając wnętrze i nadając mu przytulności, zimne zaś „oddalają” i powiększają, działa, jak każda reguła, z pewnymi wyjątkami. Delikatna, rozbielona szarość, faktycznie może powiększyć dobrze doświetlone wnętrze. Ciemny odcień tego samego koloru zastosowany w małej przestrzeni, przytłoczy ją i zmniejszy optycznie.

Sztuczki wyobraźni

Należy wreszcie pamiętać o tym, że dobrze skrojone wnętrze to harmonia wielu żywiołów – umiejętne zestawienia kolorystyczne mogą być kluczem do sukcesu nawet w najprostszej, minimalistycznej aranżacji. – Ponieważ identyfikowanie potrzeb klientów to jedno z głównych założeń naszej filozofii, stworzyliśmy narzędzie, które pomoże im w podejmowaniu trudnych decyzji. Aranżator, z którego można korzystać on-line, na naszej stronie internetowej, a także w niektórych salonach, pozwala na stworzenie wizualizacji wnętrza. Jednym kliknięciem możemy dobierać i zmieniać nie tylko kolory ścian, modele drzwi i rodzaje podłóg, ale nawet kolor mebli i listew przypodłogowych – wyjaśnia Arkadiusz Śmiłowski, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej sieci Drzwi i podłogi VOX.

Dzięki aranżatorowi nie musimy być skazani jedynie na własną wyobraźnię, która potrafi płatać figle. Możemy za to przetestować rozmaite zestawienia i zweryfikować wszystkie pomysły i założenia. Solidne przygotowanie i przemyślane decyzje – to klucz do satysfakcji, która sprawi, że oceniając efekt naszej pracy, poczujemy się jak projektanci wnętrz.

Źródło: TOOLBOX / VOX
Fot.: TOOLBOX / VOX
 

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług