Systemy przesuwne – sekret wygodnej aranżacji

Urządzaj mieszkanie jak chcesz. To prostsze i tańsze niż myślisz. Wystarczy skorzystać z nowoczesnych systemów drzwi przesuwnych, by raz na zawsze powiedzieć „nie” niewygodzie i aranżacyjnej nudzie.

Idealne mieszkanie to takie, które dopasowuje się do potrzeb jego lokatorów. Wiedzą o tym projektanci firmy Häfele i proponują kreatywny sposób na zwiększenie wygody w czterech kątach. Systemy drzwi przesuwnych są niedrogie i łatwo dostępne, a przy tym dają pełną swobodę aranżacji wnętrza. Jak je wykorzystać?

Otwieraj lub zamykaj
Duży salon wydaje się za duży? By zamknąć część jego przestrzeni, nie trzeba stawiać dodatkowej ściany. Wystarczy wybrać się do najbliższej hurtowni meblarskiej i zapytać  o okucia przesuwne serii Design.

– Przystosowane są zarówno do drzwi szklanych, jak i drewnianych – mówi Magdalena Dymek z firmy Häfele. – Z ich pomocą bez problemu zamkniemy część pomieszczenia i sami zadecydujemy, kiedy chcemy korzystać z otwartej przestrzeni.

Rozwiązanie tego typu może pomóc także w powiększeniu salonu. Drzwi otwierane w tradycyjny sposób nie tylko nie pozwalają na dowolne poszerzenie wejścia, ale też same zabierają część miejsca. System przesuwny otworzymy tak, jak chcemy, a do tego ułatwimy lokatorom poruszanie się po pokoju.

Zasłaniaj
Mieszkańcy kawalerek znają uroki korzystania z aneksów kuchennych. Aromaty, dym i ich roznoszenie po pokoju skutkują wsiąkaniem zapachów w meble i dywany. Szklane drzwi przesuwne nie tylko pomogą wydzielić wygodną kuchenną przestrzeń, ale również zapobiegną roznoszeniu się aromatów jedzenia po całym mieszkaniu.

– Takie rozwiązanie pomaga dbać o czystość. Resztki potraw, krople oleju, czy mokre plamy powinny pozostać tam, gdzie ich miejsce – dodaje Magdalena Dymek.

– Dodatkowo możemy w ten sposób zasłonić kuchenny nieporządek, gdy do naszych drzwi zapukają goście.

Wydzielaj
Wielką zaletą systemów przesuwnych jest to, że pozwalają kreować przestrzeń tak, jak mamy na to ochotę. To szczególnie ważne dla osób pracujących w domu, które potrzebują chwili spokoju.

– Wykorzystując okucia serii Slido Design bez problemu wydzielimy sobie przestrzeń do pracy lub wypoczynku – dodaje Magdalena Dymek.

Systemy przesuwne równie dobrze sprawdzą się w aranżowaniu pokoju zabaw dla dzieci lub urządzenia małej pracowni dla artysty. Ile pomysłów tyle zastosowań. Rozwiązania tego typu nie tylko pozwalają na kreatywną aranżację mieszkania, ale są także stylową, niedrogą i prostą w montażu alternatywą dla dodatkowych ścianek lub drzwi uchylanych.

Źródło: PR EXPERT
 

.