pojemniki do przypraw

Strugarko-frezarki Wood-Mizer – funkcjonalność przede wszystkim

Maszyny Wood-Mizer z serii Woodworking to bardzo obszerna grupa urządzeń służących do obróbki końcowej materiału. Zaprojektowano je w latach 90-tych w Szwecji. Obecnie produkuje się je i udoskonala w zakładach Wood-Mizer zlokalizowanych w Polsce i w USA. Mówiąc o maszynach Woodworking, możemy wyróżnić maszyny do większej i mniejszej skali produkcji. Przy czym do wszystkich typów tych urządzeń można dobrać niezliczoną ilość narzędzi pomocniczych.

 

– Maszyny Woodworking stworzono, żeby ułatwić i usprawnić proces obróbki materiału. W szczególności – zwiększyć prędkość obróbki, polepszyć jej jakość i dokładność, uzyskać powtarzalność wykonywania produkowanych wyrobów, umożliwić produkcję seryjną i oczywiście zwiększyć wydajność – mówi Radosław Adamkiewicz, opiekun produktowy maszyn Wood-Mizer Woodworking.

Zastosowanie strugarko-frezarek Wood-Mizer

Dzięki szerokiej gamie modeli i ich funkcjonalności, maszyny Woodworking znajdą zastosowanie w niemal każdej branży i przy każdym projekcie, w którym wykorzystuje się drewno jako materiał konstrukcyjny. – W zależności od typu obrabiarki, możemy wytwarzać naprawdę szeroki asortyment wyrobów – różnego rodzaju i kształtu belki, deski, listwy, panele, wykończenia mebli, drzwi, półki, blaty, okna, ramy, uchwyty, zabawki, itd. Wszystko, co z drewna! – przekonuje Radosław Adamkiewicz.

Maszyny Woodworking są stosunkowo proste w obsłudze i użytkowaniu, dlatego osoba bez dużego doświadczenia poradzi sobie z ich obsługą przy pomocy instrukcji obsługi dołączanej do każdej maszyny.

Korzyści dla klienta

Porównajmy strugarko-frezarki Wood-Mizer z maszynami marek konkurencyjnych. Nie sposób nie zauważyć, że Wood-Mizer czerpie z bogatego, 40-letniego doświadczenia w produkcji traków taśmowych i brzeszczotów. Szeroka wiedza ekspertów, wysokie standardy produkcji i sieć dystrybutorów działających w niemal każdym zakątku świata, sprawia że produkty WM Woodworking stanowią bardzo atrakcyjną ofertę dla klientów. Mają one duży potencjał rozwoju i doskonalenia w przyszłości.

– Istnieje możliwość kompleksowego wyposażenia strugarko-frezarek w dodatkowy zestaw akcesoriów, głowic, narzędzi dobieranych do konkretnego modelu, zwiększających ich funkcjonalność – mówi Radosław Adamkiewicz.  – Wszystkie maszyny Woodworking ustawia się fabrycznie. Tak więc są gotowe do pracy zaraz po montażu elementów zdemontowanych jedynie na czas transportu. Stosujemy bardzo szczegółową kontrolę jakości na każdym etapie produkcji. Nasze maszyny są odpowiednio zakonserwowane i zabezpieczone na czas transportu.

– Nasi klienci mogą korzystać z kompleksowego doradztwa technicznego oraz wsparcia serwisowego. Części i akcesoria dostępne są od ręki w naszych magazynach – przekonuje Adrian Bugała, doświadczony doradca techniczny klienta dla strugarko-frezarek Wood-Mizer.

Cechy użytkowe maszyn Woodworking

Zbudowanie maszyny do obróbki drewna, która byłaby wysoce funkcjonalna, kompaktowa, a przy tym dobrej jakości i niedroga, wymagało od inżynierów postawienia kilku zasadniczych założeń. Po pierwsze, maszyna powinna posiadać kilka głowic napędzanych oddzielnymi silnikami, a wymiana noży skrawających powinna przebiegać szybko i łatwo. Druga rzecz, stół obróbczy, podawczy i odbiorczy powinny zapewniać stabilność, precyzję i wytrzymałość. Parametry te mają duży wpływ na jakość wytwarzanych produktów. Po trzecie, maszyna powinna zapewniać ergonomię, bezpieczeństwo obsługi oraz sprawną regulację.

Głowice i noże skrawające

Strugarki 4-stronne Wood-Mizer posiadają kilka głowic skrawających (górna, dolna, prawa i lewa). Umożliwiają one uzyskanie określonego kształtu elementu drewnianego po zaledwie jednym przejściu przez maszynę. – Przy jednym przejściu materiał zostaje obrobiony z 4 stron.  Urządzenie jednocześnie struga i profiluje oraz nadaje kształt – zapewnia Adrian Bugała.

Na wymianę noży w głowicach potrzebne jest od kilku do kilkunastu minut, a sama wymiana jest prosta i intuicyjna. To zasługa specjalnych nacięć na wałach poziomych, które upraszczają proces przezbrojenia głowicy.

Stół obróbczy i stoły podawczo-odbiorcze

Proces obróbki drewna wymaga stabilności i precyzji. Strugarko-frezarki Wood-Mizer są w stanie sprostać temu zadaniu dzięki solidnym stołom podawczo-odbiorczym, wykonanym ze stali ocynkowanej. – Dzięki stołom podawczym łatwiej wprowadza się materiał do maszyny nawet dużych rozmiarów i długości. To samo zyskujemy dzięki zastosowaniu stołu odbiorczego. Materiał wychodzący z maszyny prowadzony jest pewnie i stabilnie – stwierdza Adrian Bugała.

Stół roboczy w maszynach strugarko-frezarkach Wood-Mizer wykonano z wysokiej jakości żeliwa. Materiał ten zapewnia podwyższoną wytrzymałością na ścieranie i odkształcenia. Redukuje także przenoszenie drgań i zapewnia odpowiednią stabilność. Ma to miejsce także, gdy wszystkie silniki elektryczne działają jednocześnie z pełną mocą.

Regulacja parametrów skrawania i panel operatora

– Regulacje oraz nastawy parametrów obróbki wykonuje się bardzo szybko i precyzyjnie za pomocą korby. Główny stół roboczy porusza się po 4 śrubach trapezowych. To gwarantuje stabilność i dokładność nastaw/regulacji – objaśnia Adrian Bugała. – Panel operatorski jest ergonomiczny i czytelny. Umieszczono go tak, aby był w zasięgu ręki. Znajdują się na nim wyłącznik główny zasilania, kontrolka sygnalizująca obecność napięcia, wyłącznik bezpieczeństwa. Tu także zlokalizowano przyciski umożliwiające uruchomienie każdej z głowic skrawających oraz posuw.

Kompaktowa konstrukcja maszyn Woodworking

Niewielkie rozmiary w porównaniu do możliwości maszyny sprawiają, że możemy umieścić ją nawet w małym warsztacie. Wyposażenie niektórych modeli w kółka transportowe sprawia, iż maszyna staje się mobilna. Po skończonej pracy możemy odstawić ją w inne miejsce. Powstałą przestrzeń możemy zaś wykorzystać na kolejne operacje.

– Przy każdej z głowic skrawających znajduje się wylot trocin. Dodatkowo każda z głowic jest odpowiednio zabudowana tak, aby ukierunkować ruch trocin w stronę wylotu – zauważa doradca techniczny. – Stalowa solidna obudowa zapewnia ochronę i bezpieczeństwo zarówno dla operatora podczas pracy jak i dla podzespołów maszyn, takich jak silniki, przekładnie, łańcuchy, itp.

Specjaliści z firmy Wood-Mizer nie pozostawiają cienia wątpliwości opisując maszyny WM Woodworking. Te maszyny naprawdę „robią dobrą robotę”. Decydując się na strugarko-frezarkę firmy Wood-Mizer, wymagania i oczekiwania klientów zostają w pełni spełnione, a w wielu przypadkach nawet przekroczone.

https://woodmizer.pl/

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług