Pilarki pionowe Striebig

Pilarki pionowe Striebig produkowane są w Szwajcarii. Jest to oferta maszyn skierowana zarówno do stolarzy produkujących meble, jak i firm obrabiających płyty typu Alucobond czy tworzywa sztuczne. Na targach DREMA 2020 w Poznaniu będzie można zobaczyć pilarkę Striebig Control z oprogramowaniem optymalizacyjnym ExpertCut.

Pilarki wyposażone są w agregat podcinacza, co pozwala na uzyskanie idealnej jakości cięcia w przypadku obróbki płyt laminowanych.

Wymiary ustawiane są poprzez odczyty cyfrowe lub z pulpitu (elektroniczny system pozycjonowania). Dokładne ustawienie pomiaru przy cięciu elementu daje możliwość produkowania mebli skrzyniowych o bardzo wysokiej jakości.

W ofercie firmy Striebig wyróżnia się modele: Compact, Standard, Evolution, Control i Striebig 4D. Im bardziej zaawansowany typ urządzenia, tym więcej rozwiązań automatycznych, takich jak zanurzenie agregatu w materiał, posuw cięcia czy ustawianie wymiaru.

Striebig 4D

Najbardziej nowoczesne i innowacyjne rozwiązania zawierają pilarki Striebig 4D. Posiadają one inteligentną optymalizację cięcia z programem optymalizacji płyt i są zintegrowane ze sterowaniem 4D. Operator na ekranie dotykowym 12”, przy pomocy czubka palca, może obsługiwać wszystkie funkcje piły. Program optymalizacji steruje kolejnością rozkroju i optymalizuje proces cięcia oraz zużycie materiałów.

Specjaliści z Lucerny uzgadniają z klientem kwestie interfejsu do indywidualnego programowalnego pozycjonowania płyty poprzez jej przesuwanie i dopasowują go do programu optymalizacji płyt.

W pełni zautomatyzowany rozkrój płyt oraz obróbka pasów są w przypadku sterowania 4D sprawą oczywistą. Operator kładzie płytę na pilarkę, a reszta czynności wykonywana jest przez sterowaną programowo maszynę. Przy pomocy opcji PAV (mechanizm podtrzymujący i transportujący element w pionie) i PPS (programowalne pozycjonowanie płyty) transport pionowy i poziomy obrabianych elementów jest w pełni zautomatyzowany.

Obróbka tworzyw sztucznych

Urządzenia Striebig idealnie nadają się do cięcia tworzyw sztucznych, ponieważ pilarki mogą być wyposażone w regulowaną prędkość obrotową piły głównej, przez co uzyskiwana jest idealna jakość cięcia. Inną zaletą obróbki tworzyw sztucznych na takim urządzeniu jest to, że materiał przy cięciu nie jest przesuwany, gdyż to agregat wykonuje całą pracę w pionie i poziomie. Zmniejsza to niebezpieczeństwo zarysowań obrabianych płyt.

Wyłącznym dystrybutorem pilarek Striebig w Polsce jest firma IMA Schelling Polska z Kijewa.

(wb)