Seasonal Designs 2023 – kolekcja spieków Laminam dla polskich miłośników designu

Aż 9 niepowtarzalnych wzorów, dostępnych tylko teraz i tylko w naszym kraju. Laminam inauguruje koncept Seasonal Designs, w którym co roku będzie proponował krótkie serie spieków dopasowanych do oczekiwań, potrzeb i gustów polskich odbiorców. Co w premierowej odsłonie proponuje koneserom wzornictwa z naszego kraju?

 

Laminam to marka włoska, gdzie swoje światowe kariery zaczynają najważniejsze trendy we wzornictwie. Jej projektanci kreują i rozwijają mody na poszczególne gamy kolorów, deseni i faktur. Stale poszukują innowacji – takich jak np. technologia produkcji In-Side. Tu wzór widoczny jest nie tylko na powierzchni płyty, ale i w jej przekroju.

Jednocześnie włoscy designerzy uważnie przyglądają się różnorodnym gustom klientów w poszczególnych krajach, dodatkowo zmieniającym się z biegiem czasu. Z tych właśnie obserwacji zrodził się koncept Seasonal Designs. Na czym polega? Jest to limitowana kolekcja spieków kwarcowych Laminam, stworzona specjalnie dla klientów w Polsce i dostępna wyłącznie w naszym kraju. Co ważne, premierowe wzory płyt, wykonane w niskim nakładzie, będą oferowane tylko do końca 2023 roku.

Unikalne dekory

W inauguracyjnej kolekcji Seasonal Designs 2023 w Polsce pojawi się 9 wzorów spieku kwarcowego Laminam. Znalazły się tu dwa modele nawiązujące do białego, szaro żyłkowanego marmuru – Marmo Calacatta Lincoln Gold oraz Marmo Nevada Gold – a także wzór z ekspresyjnym rysunkiem żył szarych i złocisto rdzawych Marmo Calacatta Mediceo Soft Touch. Towarzyszy im nawiązujący do słynnego kwarcytu model Marmo Patagonia Bianco Extra, gdzie biel łączy się z miedzią oraz akcentami antracytu.

Odcienie czerni znalazły się w burzliwym wzorze Marmo Raggio Notturno, pełnym mocy I Naturali Nero Marquina Extra w wykończeniu Lucidato (połysk)/ Bocciardato (groszkowany) oraz tchnącym spokojem Nerone Volcano. Wielu odbiorców bez wątpienia zachwycą akcenty złota w unikatowym modelu I Naturali Marmo Gold Beauty dostępnym w wykończeniu matowym lub w połysku. Minimalistów skusi za to z pewnością wzór Oxidum Danzica, z rdzawą patyną na chłodnym, szaro-beżowym tle.

Warto podkreślić, że wzory te dostępne są w popularnej grubości 12,5 mm. Jest ona idealna zwłaszcza na blaty. Dwa z nich pojawiły się też w grubości 5,5 mm, doskonałej do pokrywania frontów meblowych, drzwi oraz ścian. To znakomita okazja, aby wzory, które łączą w sobie globalne trendy z wrażliwością estetyczną polskich odbiorców wprowadzić np. do kuchni. Tym bardziej, że znakomite wzornictwo spieków kwarcowych Laminam łączą z odpornością m.in. na zarysowania, skrajnie wysokie i niskie temperatury, plamy, przebarwienia i najróżniejsze inne kuchenne wyzwania. A przy tym ułatwiają zachowanie higienicznej czystości.

Marmo Patagonia Bianco Extra

Dekor Marmo Calacatta Mediceo Soft Touch

Marmo Reggio Notturno

Marmo Gold Beauty

Oxidum Danzica

Laminam

Jest to włoski producent spieków kwarcowych, który od kilku lat działa na polskim rynku. Firma powstała w 2001 roku i jako pionier produkcji wielkogabarytowych powierzchni ceramicznych zrewolucjonizowała rynek, wprowadzając innowacyjne formaty i grubości. Filozofia tej światowej sławy marki opiera się na oryginalnym designie inspirowanym naturą, doskonałej funkcjonalności na miarę XXI wieku oraz proekologicznym podejściu. Spieki kwarcowe powstają w oparciu o naturalne komponenty, przy zastosowaniu technologii zakładających niskie zużycie energii oraz brak emisji trujących substancji.

Przez lata działalności opracowany został proces produkcyjny, wykorzystujący nowoczesne metody i wysoce zautomatyzowane technologie typowe dla Przemysłu 4.0. Są to między innymi: cyfrowe systemy zdobienia, systemy cięcia na sucho i logistykę wewnętrzną, obsługiwaną przez automatyczne pojazdy kierowane laserowo. Te metody i technologie zwiększają efektywność energetyczną, jednocześnie zmniejszając wpływ na środowisko.

Obecnie firma produkuje i oferuje szereg eklektycznych i wszechstronnych powierzchni ceramicznych. Wykorzystuje się je do wielu zastosowań – od tradycyjnej architektury po projektowanie nowoczesnych wnętrz i wyposażenia. Produkty marki dystrybuowane w ponad 100 krajach na całym świecie.

Z biegiem lat kolekcje Laminam wzbogacono o nowe tekstury i wykończenia. Zwiększano w  ten sposób możliwości kreatywne projektantów, architektów i każdego, kto chce nadać unikalny wygląd swoim przestrzeniom.

W sierpniu 2022 roku firma Laminam została większościowym udziałowcem Interstone – dotychczasowego oficjalnego dystrybutora marki na rodzimym rynku. Zacieśnienie relacji przyniosło nowe korzyści i ułatwienia dla klientów kupujących spieki kwarcowe – prowadząc relacje handlowe z Interstone, teraz de facto współpracują wprost z producentem.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług