Schattdecor otwiera nowy zakład na Syberii

Nowo otwarty zakład impregnacyjny w Tiumeni (Syberia Zachodnia) to trzecia fabryka firmy Schattdecor w Rosji. Po dwuletnim okresie budowy odbyła się w miniony czwartek uroczysta ceremonia otwarcia w pełni przebudowanego i wyremontowanego budynku firmy. Na etapie budowy końcowej kwota inwestycji w Tiumeni wyniosła ok. 1 mld rubli (w przeliczeniu ok. 16 mln euro). W gronie prawie 100 gości członek zarządu Harald Purainer powitał między innymi gubernatora regionu tiumeńskiego Władimira Jakuszewa oraz wiele osób z zagranicy.

Nowy zakład Schattdecor w Tiumeni zatrudnia obecnie 67 pracowników i posiada dwa kanały do impregnacji oraz najnowocześniejszą w grupie Schattdecor kuchnię żywiczną. Z Syberii Zachodniej obsługiwani będą klienci z wschodnich obszarów Federacji Rosyjskiej, Kazachstanu i Uzbekistanu.

Harald Purainer, członek zarządu Schattdecor AG:

„Finalizacja inwestycji w Tiumeni jest dla nas ważnym krokiem naprzód. Teraz także w obszarze impregnacji jesteśmy dobrze przygotowani na przyszłość i będziemy mogli idealnie obsługiwać lokalne rynki. W ciągu ostatnich 12 miesięcy odnotowaliśmy znakomite obroty i wielkość produkcji w naszych trzech rosyjskich zakładach – mimo że prognozy na następne sześć miesięcy przewidują raczej umiarkowany wzrost. Nie jest to jednak dla nas powód do niepokoju i mamy wielką nadzieję, że dojdzie do ponownej normalizacji stosunków politycznych, co da niezbędny pozytywny impuls gospodarce.ˮ

Charytatywny projekt „Klucz do życiaˮ
Z okazji uroczystości rodzina Schattów przekazała gubernatorowi Władimirowi Jakuszewowi w imieniu Fundacji im. Ursuli i Waltera Schattów czek na 1 mln rubli (w przeliczeniu ok. 16 tysięcy euro), przeznaczony na wsparcie programu pomocy dzieciom „Klucz do życiaˮ. Dar pieniężny ma umożliwić ciężko chorym dzieciom z regionu tiumeńskiego przeprowadzenie niezbędnych operacji za granicą. Godne zauważenia jest to, że taką samą kwotę zobowiązała się wpłacić na konto funduszu pomocy dzieciom lokalna administracja.

Informacje o Schattdecor
Od drukarni po specjalistę w zakresie produkcji powierzchni dekoracyjnych.
Od trzydziestu lat Schattdecor zaopatruje przemysł producentów pyt drewnopochodnych oraz producentów mebli w zadrukowany papier dekoracyjny, folie finish oraz filmy melaminowe. Przedsiębiorstwo rodzinne z centralą w Thansau wprowadza na rynek rocznie ponad 2 miliardy metrów kwadratowych powierzchni dekoracyjnych. Mimo, że rola zadruku metodą wklęsłodruku jest ciągle pierwszoplanowa, należy podkreślić rosnące znaczenie obszaru produkcji folii finish, impregnacji oraz zadruku cyfrowego w planach produkcyjnych przedsiębiorstwa, co wiąże się z pojawieniem w ostatnich latach nowych technologii i możliwości przetwarzania. Grupa Schattdecor, zatrudniając w 13 zakładach produkcyjnych ponad 2000 osób, wypracowała w roku 2014 obrót wielkości około 600 milionów Euro.

Żródło/Fot.: SCHATTDECOR

.