Lepsza estetyka i komfort

Firma Herbert Meyer GmbH, powstała w 1949 roku, specjalizuje się w produkcji urządzeń do podklejania i laminowania tkanin, skór, pianek oraz innych materiałów technicznych. Maszyny te wykorzystywane są w przemyśle odzieżowym do podklejania fizeliny oraz do laminowania w przemyśle technicznym.

Laminowanie jest to proces stosowany głównie na tekstyliach technicznych, materiałach kompozytowych, w produkcji filtrów, przemyśle motoryzacyjnym, medycznym, budownictwie, przemyśle meblarskim oraz przy produkcji fotelików i wózków dziecięcych. W tej technice mamy trzy ważne parametry. Pierwszy parametr to temperatura, w której należy podgrzać lub nawet roztopić spoiwo materiału. Drugim parametrem jest docisk. W urządzeniu do laminowania mamy dwa różne typy docisku: docisk w obszarze podgrzewania i chłodzenia oraz docisk liniowy pomiędzy wałkami dociskowymi. Trzeci parametr, szczególnie istotny dla klienta, to czas laminowania, ponieważ świadczy on o wydajności maszyny.

Urządzenia wyposażone są w dotykowy panel cyfrowy z wyświetlaczem, którym można kontrolować wszystkie zadane parametry takie, jak: temperatura dolnej i górnej taśmy, docisk, czas klejenia. Na panelu można zaprogramować do 99 programów. We wszystkich modelach omawianych urządzeń do odbioru klejonych elementów mogą być zastosowane taśmy powrotne (element klejony wraca w miejsce załadunku) lub sztaplery w zależności od potrzeb klienta.

Maszyny pozwalają laminować i podklejać różnego rodzaju tkaniny, z których wykonane są meble tapicerowane, jak również podklejać skórę z pianką, tkaniną lub włókniną. Połączenie pianki ze skórą w znacznym stopniu zwiększa komfort oraz estetykę produkowanych mebli i daje gładką w dotyku powierzchnię siedzenia.

Generalnie podklejanie skóry innym materiałem sprawia, że skóra wygląda lepiej i nie marszczy się nawet wtedy, gdy siedzenie się zużywa. Skóra staje się także bardziej sztywna i co za tym idzie odporna na zagniecenia i marszczenia w trakcie użytkowania.

Urządzenia firmy Meyer dają wiele możliwości, aby przy wykorzystaniu odpowiednich materiałów stosowanych do powlekania uzyskać pożądany efekt oraz gwarancję jakości w meblach tapicerowanych.
Oficjalnym przedstawicielem firmy Meyer w Polsce jest Somatex Trade.

W zależności od wielkości produkcji firma Meyer proponuje różne typy maszyn:
– model RPS-L – z otwartym jednym bokiem w szerokościach klejenia 400 i 600 mm,
– model RPS-E1 – dwie strefy grzewcze, szerokość klejenia 700 i 1000 mm,
– model RPS-E2 – trzy strefy grzewcze, szer. klejenia 1000, 1400 i 1800 mm,
– model RPS-E4 – cztery strefy grzewcze, szerokość klejenia 1000, 1400 i 1800 mm.

(zs)

 

.