Regał jako wspornik hali

Tartak Pascual Vinuesa z siedzibą w hiszpańskiej Rubenie znacznie obniżył główne i poboczne koszty budowy dzięki zastosowaniu samonośnej konstrukcji swojego nowego magazynu na drewno. Było to możliwe, bowiem pochodzące z OHRA regały służą jednocześnie jako konstrukcja wspierająca dachu i ścian hali magazynowej.

OHRA, ta specjalizująca się w budowie regałów dla handlu drewnem i materiałami budowlanymi firma z niemieckiego Kerpen, dostarczyła nie tylko regały, ale również doradzała przedsiębiorstwu Pascual Vinuesa w trakcie procesu kształtowania hali magazynowej. Pomoc obejmowała projekt nowego magazynu, wykonanie niezbędnych obliczeń statycznych i montaż regałów. Dzięki konstrukcji w formie magazynu samonośnego oprócz filarów regałów nie były konieczne dodatkowe elementy nośne. Zmniejszyło to znacznie koszty budowy. Przede wszystkim można było elastycznie dostosować regały do indywidualnych wymogów tego hiszpańskiego przedsiębiorstwa. Konstrukcja dachowa z drewna została wykonana przez Pascual Vinuesa – OHRA opracowała w tym celu odpowiednie uchwyty w regałach.

Samo wyposażenie magazynu składa się z regałów wysięgnikowych, które nadają się szczególnie do składowania długich elementów. System OHRA charakteryzuje się przy tym specjalną konstrukcją ramion wysięgnikowych: są one zawieszane w poziomie na filarach, a nie skręcane lub zgrzewane. W ten sposób zawieszone ramię jest elastyczne i może odchylić się w razie uderzenia. Pozwala to uniknąć uszkodzeń regału, jak również składowanego towaru. Filary regału są wykrawane w siatce 100 milimetrów, w której można zawiesić ramiona wysięgnikowe. Ramiona można przestawiać bez użycia narzędzi, dzięki czemu można szybko dostosować regały do nowych warunków.

W wersji jako magazyn samonośny konstrukcje regałowe OHRA można uzupełnić wieloma opcjami: oprócz zadaszenia i ścian są to na przykład rynny, drzwi wejściowe dla pojazdów i personelu. OHRA może się zająć również dostawą suwnic lub urządzeń do obsługi regałów z odpowiednim oprogramowaniem do magazynów pół- i pełnoautomatycznych.

.