Nowa generacja strugania i profilowania

Wraz z pojawieniem się w 2004 roku serii maszyn WEINIG Powermat rozpoczęła się nowa era strugania i profilowania. Obecnie marka Weinig wprowadza na rynek kolejną generację strugarek. Jej ciekawym reprezentantem jest maszyna Powermat 700, która otwiera spektrum dotąd nieznanych możliwości.

Powermat 700 posiada zupełnie nową koncepcję obsługi, jak dotąd nie stosowaną w żadnej innej profilarce. Efektem tego jest wysoki komfort obsługi i najkrótszy czas przezbrojenia, co stanowi o najwyższym stopniu elastyczności maszyny. Tym samym Powermat idealnie wpisuje się w obecne wymagania rynku i ponownie wyznacza nowe kierunki w czterostronnej obróbce.

Innowacyjna technika

Już w wersji standardowej WEINIG Powermat wykracza poza standardy. Dzięki szerokiemu spektrum opcji dodatkowych wydajność maszyny może zostać dodatkowo zwiększona. Podstawę stanowi innowacyjna technika maszynowa, która z jednej strony bazuje na optymalizacji sprawdzonych rozwiązań, z drugiej strony umożliwia zastosowanie nowych rozwiązań, które zrewolucjonizowały pracę maszyny np. system mocowania narzędzi Powerlock, sterowanie PowerCom czy strukturyzacja 3D.

Najwyższy komfort obsługi
Przezbrojenie maszyny powinno odbywać się tak szybko, jak to tylko możliwe, skracając przestój maszyny do minimum. Powermat 700 oferuje najwyższy komfort obsługi i optymalny dostęp do wnętrza maszyny. Wszystkich niezbędnych nastawów można dokonać z przodu maszyny, co zwiększa bezpieczeństwo i oszczędza czas.

Dokładność i powtarzalność produkcji
Sterowanie maszyny może zapisać wartości nastawcze dla każdego profilu. Jeżeli dany profil ma być wyprodukowany w późniejszym czasie, sterowanie podaje wartości nastawcze, co ułatwia przezbrojenie. Dla operatora oznacza to dodatkową pewność, że ryzyko błędu będzie zminimalizowane.

Znakomita jakość obrobionej powierzchni
Powermat 700 gwarantuje optymalną współpracę narzędzia i maszyny. Począwszy od stabilnego korpusu z żeliwa szarego, poprzez stoły maszyny aż po wrzeciona- wszystko to zapewnia spokojny bieg i decyduje o najwyższej jakości obróbki, która odzwierciedla się w jakości powierzchni obrobionych elementów. Dokładność jest ponadto gwarantem precyzyjnej produkcji profili.

Efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych
Ektywne i zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych to jeden z najsilniejszych trendów naszych czasów. Weinig od zawsze uwzględniał ten aspekt w swoich rozwiązaniach. Również w nowej serii Powermat oprócz energooszczędnych silników IE3, zastosowano nowo opracowany system odpylania. Zoptymalizowany przepływ wiórów redukuje zapotrzebowanie co do wydajności odpylania i tym samym obniża zużycie energii.

Najkrótszy czas przezbrojenia
Główną zaletą nowej koncepcji serii Powermat jest redukcja czasu przezbrojenia i związanego z nim przestoju maszyny do minimum. Dodatkowy potencjał w tym zakresie wynika ze sprawdzonych opcji takich, jak system mocowania narzędzi Powerlock, dzięki któremu cała wszechstronność maszyny może zostać w pełni wykorzystana i nawet częsta zmiana profili lub niskie serie nie obniżają rentowności produkcji.

Zrównoważona koncepcja
Jak wszystkie maszyny Weinig”a również Powermat 700 bazuje na zasadzie zrównoważonego rozwoju. Pod tym pojęciem rozumiemy koncepcję maszyn o długotrwałej żywotności, które odznaczają się wysoką niezawodnością i bezpieczeństwem, zapewniając przy tym oszczędność materiału a tym samym efektywne i zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych i energii.

Dlaczego warto postawić na Powermat 700?
Innowacyjna technika;
Duża dokładność i powtarzalność produkcji;
Znakomita jakość obrobionej powierzchni;
Wspaniały komfort obsługi;
Oszczędność czasu przezbrojenia;
Wysokie bezpieczeństwo pracy;
Zrównoważona koncepcja maszyny;
Modułowa budowa;
Made in Germany.

.