Premiera Dekton Pietra Kode

Cosentino, światowy lider w produkcji i dystrybucji wielkoformatowych okładzin dla architektury i wzornictwa, wprowadza na rynek nową, ultrakompaktową kolekcję spieków Dekton Pietra Kode. Poszczególne dekory reinterpretują piękno znanych włoskich kamieni: Vicenza, Travertine i Ceppo di Gré. Klasyczne wzory odtworzono za pomocą nowoczesnej technologii, pozwalającej na osiągnięcie znacznie lepszych parametrów użytkowych niż w przypadku naturalnego kamienia.

 

Nowe wzory Dekton mają szansę tchnąć współczesną elegancję w wiele projektów architektonicznych. Ich bogate odcienie i tekstury tworzą doznania zmysłowe wykraczające poza to, co może zobaczyć oko. Neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla wielkoformatowe okładziny, umożliwiają wykorzystanie kolekcji w praktycznie nieograniczonym zakresie, zarówno wewnątrz, jak i na tarasie czy elewacji domu. Pietra Kode to już trzecia kolekcja Cosentino stworzona wspólnie z projektantem i architektem Danielem Germanim. Podczas gdy wcześniejsze kolekcje Germani’ego „Industrial” i „Chromica” dla tej hiszpańskiej marki często miały charakter industrialny, siedem odcieni Pietra Kode odzwierciedla fascynację włoską architekturą i wpływ na nią kamieni Vicenza, trawertynu oraz kultowego Ceppo di Gré.

W przypadku tej kolekcji spędziłem dużo czasu na poznaniu historii każdego kamienia we włoskiej architekturze i na nowo wyobraziłem go sobie we współczesnych projektach, ze wszystkimi zaletami Dekton” — mówi Daniel Germani. „Pietra Kode to kolekcja, która pokazuje luksus w małych, subtelnych szczegółach. Została zaprojektowana z myślą o przyszłości i uzupełnia każdą przestrzeń w sposób, który nie wyjdzie z wnętrzarskiej mody”.

VICENZA KODE

Pierwsza odsłona Dektonu to cztery ciepłe i wszechstronne kolory, które na nowo interpretują kamień Vicenza. Neutralne odcienie, przywodzące na myśl barwy ziemi, współistnieją w doskonałej harmonii, uzupełnione o paletę kremów i szarości. VK01 Nebbia jest inspirowana teksturą Grigio Alpi, z drobnoziarnistą białą kremową bazą, usianą ciepłymi odcieniami szarości. VK02 Avorio ma jasnobeżowy odcień i niezwykle naturalne wykończenie, przypominające tytułowy kamień Avorio, włoski materiał charakteryzujący się obecnością skamieniałych muszli. VK03 Grigio opiera się o szarą kolorystykę i ciepłe niuanse kamienia Grigio Alpi. Materiał ten spopularyzował renesansowy architekt Andrea Palladio, który wykorzystał go w swych willach i pałacach w regionie Veneto. Idealnie komponuje się z écru, beżem, kolorami drewna i taupe. VK04 Grafite łączy w sobie mieszankę czerni i szarości, przeplatanych białawymi i czerwonawymi plamami, kreując teksturę ciemnego, drobnoziarnistego wapienia.

VK02 AVORIO

VK03 GRIGIO

TRAVERTINE KODE

Ta seria nawiązuje do słynnego kamienia, z którego zbudowano Rzym. Zarazem też stanowi nową technologiczną wizję szlachetnego materiału, który zainspirował architekturę renesansu. Dwa eleganckie dekory, pełne niuansów, przywodzą na myśl powściągliwość klasycznego stylu. TK05 Sabbia to reinterpretacja włoskiego trawertynu, z żyłowaniem płynącym w nieuporządkowany sposób, dzięki czemu idealnie nadaje się do wnętrz rustykalnych lub naturalnych. TK06 Marmorio budzi skojarzenia z Travertino Navona, kwintesencją rzymskiego kamienia. Jego porowata struktura w paski nada elegancki, jasny i lekki wygląd każdemu projektowi.

TK05 SABBIA i VK04 GRAFITE

CEPPO KODE

Ostatnia z premierowych serii Cosentino, ukazuje na nowo piękno kamienia Ceppo di Gré, często używanego w mediolańskiej architekturze. Podobnie jak Vicenza Kode, Ceppo Kode posiada również wzór wzdłuż krawędzi, dzięki czemu świetnie podkreśli detale we wnętrzu. W CK07 Ceppo, inspiracją dla wyjątkowego wzoru stała się charakterystyczna niebiesko-szara wielopostaciowa struktura włoskiego kamienia Ceppo di Gré. Niepowtarzalny „żwirowy” wzór idealnie nadaje się zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz, a jego ponadczasowy design sprawia, że jest to idealny wybór do klasycznych wnętrz we współczesnej odsłonie.

GK07 CEPPO

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług