OWD-1600 – niezawodna i precyzyjna

Wytwarzanie drewnianych elementów klejonych, skierowanych głównie do producentów okien i drzwi, to domena przedsiębiorstwa MARTRAK Sp. z o.o. Dążąc do przyśpieszenia produkcji, a co za tym idzie do zwiększenia efektywności i rentowności, przedsiębiorstwo zakupiło optymalizerkę OWD-1600. Jej producentem jest polska firma Metal-Technika.

 

MARTRAK mieści się w miejscowości Góry Mokre koło Przedbórza w województwie łódzkim. Jest to firma rodzinna, którą prowadzi Sławomir Marszalik wspólnie z żoną, a pomagają im syn i córka. Wspólnym wysiłkiem udało im się nadać temu stosunkowo młodemu zakładowi, bo działającemu na rynku od 6 lat, dynamicznego rozwoju. Dziś odbiorcami firmy są zarówno małe zakłady stolarskie, jak i duże przedsiębiorstwa z Polski i innych państw Europy, a także z Azji.

Firma wyspecjalizowała się szczególnie w produkcji kantówki sosnowej obłogowanej, oferowanej w pełnej gamie przekrojów i długości. Inna specjalnością są nietypowe elementy profilowane i malowane. MARTRAK wykonuje też inne komponenty w zależności od zapotrzebowania i sytuacji na rynku. Poza tym zajmuje się też handlem i pośrednictwem w sprzedaży wyrobów z drewna, a także wytwarza pellet.

Najważniejsze są opinie użytkowników

Do momentu zakupu nowej maszyny w zakładzie wykorzystywano ręczne pilarki stołowe. Nie były one zbyt wydajne, a przy tym wytwarzały dużo kurzu i hałasu. To spowodowało, że decyzję o zakupie optymalizerki podjęto już dużo wcześniej. Sławomir Marszalik mówi: „Braliśmy pod uwagę szereg znanych marek na rynku europejskim, ale do optymalizerki OWD-1600 firmy Metal-Technika przekonały nas przede wszystkim opinie innych użytkowników. Nie ma lepszej recenzji niż potwierdzenie niezawodności maszyny przez osoby, które używają jej na co dzień”.

Dopasowana do użytkownika

Maszyna dostarczona do firmy MARTRAK została zaprojektowana zgodnie z indywidualnymi wymogami zamawiającego. Chodziło przede wszystkim o maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni w hali produkcyjnej. Udało się to zrealizować doskonale. Urządzenie jest wymiarowo ściśle dopasowane do budynku i bardzo funkcjonalne. Posiada stół podawczy i odbiorczy oraz odbiór odpadów kawałkowych, które powstają podczas obróbki.

Precyzyjne rozcinanie

„Ogromną zaletą OWD-1600 jest dokładność i powtarzalność cięcia. Na tym bardzo nam zależało, bo mamy odbiorców, których jednym z wymogów jest idealne i dokładne, a zarazem powtarzalne, zachowanie zadanego wymiaru w produkcie, liczonego w milimetrach. Z tego zadania optymalizerka wywiązuje się wzorowo” – mówi Sławomir Marszalik.

Maszyna rozcina materiał z dokładnością ±0,2 mm. Można na niej bardzo precyzyjnie ciąć kantówkę, obłogi, listwy, deski, lamele itp.

Przyjazne sterowanie

Czytelność i łatwość obsługi ekranu sterowniczego i menu programowania oraz bardzo duże możliwości zadania żądanej optymalizacji to kolejne zalety OWD-1600, które wymienia właściciel firmy MARTRAK. Oprogramowanie maszyny umożliwia tworzenie katalogów z wymiarami, na podstawie których dokonywana jest optymalizacja. Każdy katalog może zawierać 30 konkretnych wymiarów, istnieje też nowsza wersja z rozszerzeniem do 50 wymiarów. Ilość katalogów jest w zasadzie nieograniczona.

Profesjonalna współpraca

Sławomir Marszalik podkreśla też wysoką jakość obsługi przez firmę Metal-Technika. Jak mówi: „Na każdym etapie, począwszy od pierwszego spotkania z panem Piotrem Falaną z działu handlowego, przez kolejne etapy: montaż, szkolenie i uruchomienie – wszystko przebiegało w bardzo kompetentny i przyjazny sposób”.

Przebieg optymalizacji

Materiał z zaznaczonymi kredką fluorescencyjną wadami umieszcza się na stole załadowczym maszyny. Czujnik rozpoznaje, że nastąpiło załadowanie i rozpoczyna skanowanie, przejeżdżając ramieniem popychacza nad elementem. Po zeskanowaniu popychacz opuszcza łapę i przesuwa element do zespołu tnącego, zatrzymując się w miejscach cięć. W prowadzeniu deski pomagają 3 dociski: boczny, dociskający ciągle z regulowaną siłą oraz 2 górne dociskające – jeden dociska ciągle, a drugi można dowolnie ustawić. Wycięte elementy trafiają na stół odbiorczy, gdzie następuje ich segregacja. Odpady mogą być automatycznie załadowane do np. big bagów.

Wersja standardowa i rozszerzona

Wyposażenie podstawowe optymalizerki OWD-1600 obejmuje: zespół ramienia jeżdżącego (popychającego), zespół tnący, dociski, stół do kreskowania (załadowczy), stół odbiorczy z 5 wybijakami do segregacji. Długość elementów wejściowych może wahać się w zakresie od 0,5 do 4 m. Jako elementy dodatkowe dostępne są: bufor załadowczy, przedłużenie stołu załadowczego do materiału o długości 5, 6 lub 8 metrów, system automatycznego podnoszenia zespołu czujek, transporter skośny do odbioru odpadu.

https://metal-technika.com.pl/

(jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług