Ponad 1 miliard euro obrotu

W 2019 roku obroty grupy przedsiębiorstw Hettich, będącej jednym z największych producentów okuć meblowych na świecie z siedzibą główną w Kirchlengern, wyniosły 1,1 mld euro. Oznacza to wzrost obrotów o 3,2% w porównaniu z rokiem 2018.

Udział rynków zagranicznych wyniósł 72%. W 2019 roku firma zainwestowała na całym świecie ponownie blisko 100 milionów euro. Średnioroczne zatrudnienie na całym świecie wyniosło 6700 osób, z tego ponad 3600 pracowników było zatrudnionych na terenie Niemiec.

Wzrost sprzedaży, ze względu na bardzo zróżnicowane trendy gospodarcze na światowych rynkach, ma szczególne znaczenie. „Nasz zaangażowany zespół, współpracując z naszymi klientami i dostawcami, ponownie przekroczył próg obrotów miliarda euro. W roku 2019 udało nam się osiągnąć dalszy wzrost, ponieważ konsekwentnie spełniamy potrzeby różnych rynków i ponieważ wszystkie zespoły Hettich na całym świecie dążą do tego samego celu“ – mówi Sascha Groß, Dyrektor Zarządzający Hettich Holding.

Skutki pandemii koronawirusa będą miały istotny wpływ na działalność i wyniki przedsiębiorstwa w 2020 roku.

Innowacje produktowe siłą napędową

Dzięki innowacyjnym produktom firma Hettich jest ważną siłą napędową w branży. W bieżącym roku spodziewany jest dalszy wzrost, a to dzięki nowym produktom w grupie systemów szuflad oraz systemów do drzwi przesuwnych. Na wiosnę zaplanowane jest wprowadzenie na rynek innowacyjnej platformy szuflad AvanTech YOU. Pozwala ona na konstruowanie zindywidualizowanych szuflad o cienkich bokach i minimalistycznym, ponadczasowym designie bez widocznych wkrętów czy zaślepek. Dzięki koncepcji platformy produktowej można z łatwością dopasować szufladę pod względem koloru, kształtu i materiału do konkretnych potrzeb i oczekiwań nabywców.

„Delektuj się komfortem“ – to motto przyświecające systemowi do drzwi przesuwnych TopLine XL o wyjątkowo dużych i ciężkich frontach. Wszystko zaczyna się od prostego montażu – nawet wielkoformatowe fronty można odstawić na podłodze bez ryzyka uszkodzenia okuć, szybko zawiesić i wygodnie wyregulować. Oprócz dużej ilości miejsca do przechowywania użytkownik może delektować się perfekcyjną pracą systemu – w TopLine XL nawet ciężkie i wysokie drzwi o ciężarze do 100 kg przesuwają się lekko i delikatnie.

Warto również zwrócić uwagę na ofertę usług cyfrowych. Firma Hettich znacznie poszerzyła swoje usługi w ramach E-Services, dzięki czemu może teraz jeszcze skuteczniej wspierać swoich partnerów – począwszy od wstępnego projektu, zakup produktów i projektowanie po montaż mebli. W nowym katalogu Technika i Zastosowanie kody QR będą prowadzić bezpośrednio do odpowiednich e-serwisów na stronie internetowej Hettich. W przypadku składania zamówień czy konieczności uzyskania informacji o produkcie klient będzie mógł skorzystać w przyszłości z zupełnie nowego „Hettich eShop” – dostępnego również na urządzeniach mobilnych. Nowoczesne narzędzia online usprawnią pracę producentów mebli oraz hurtowni akcesoriów meblowych, dzięki czemu będzie ona jeszcze bardziej wydajna.

Inwestycje

W 2019 roku Grupa Hettich po raz kolejny zainwestowała około 10% swojego rocznego obrotu w przyszłość. Kluczowymi inwestycjami były na przykład innowacyjna platforma szuflad AvanTech YOU oraz rozbudowa zdolności produkcyjnych na rozwijających się rynkach azjatyckich i na ich potrzeby – właśnie otwarty został w Indiach kolejny zakład produkcyjny o powierzchni 28.000 metrów kwadratowych.

Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój oraz odpowiedzialność społeczna zawsze były częścią filozofii firmy Hettich i tymi zasadami kieruje się we współpracy z klientami. Począwszy od zrównoważonego zarządzania przedsiębiorstwem rodzinnym, obejmującym cztery pokolenia, poprzez efektywne korzystanie z energii i zasobów w zakresie produkcji po ponowne wykorzystywanie opakowań transportowych. Już od 1997 roku firma Hettich przestrzega rygorystycznych wymagań EMAS. W 2019 roku siedziba w Kirchlengern/Bünde po raz kolejny przeszła zewnętrzny audyt EMAS, potwierdzający system ekozarządzania UE.

Wszechstronny i optymalny kosztowo dzięki koncepcji platformy – AvanTech YOU firmy Hettich pozwala na stosowanie w jednej szufladzie dwóch rodzajów prowadnic przy zachowaniu tego samego schematu nawierceń. Fot. Hettich

Komfortowy montaż wpinany – dzięki okuciu do drzwi przesuwnych TopLine XL firmy Hettich można z łatwością realizować konstrukcje sięgające sufitu. Fot. Hettich

Informacje o produktach i przydatne narzędzia dostępne zawsze, gdy są potrzebne – nowy katalog Technika i Zastosowanie firmy Hettich będzie bezpośrednio powiązany z praktycznymi usługami online. Fot. Hettich

W lutym 2020 r. firma Hettich otworzyła największy na świecie zakład produkcyjny Hettich w Indore w Indiach. Fot. Hettich