Poliplast – design i jakość

Włoska firma Poliplast, posiadająca w pełni zrobotyzowaną fabrykę pod Wenecją, działa w branży akcesoriów i komponentów meblowych od 1970 roku. W przeciągu 50 lat istnienia stała się jednym z liderów w produkcji plastikowych uchwytów, gałek, nóżek oraz akcesoriów i artykułów technicznych.

Wyroby firmy Poliplast doceniane są na ponad 40 rynkach Europy i świata, do których firma eksportuje swoje wyroby. Od 2010 roku przedsiębiorstwo z powodzeniem działa też na rynku polskim, stale poszerzając grono zadowolonych odbiorców wśród producentów różnego rodzaju mebli.

Różnorodność rozwiązań sprawia, iż uchwyty, nóżki i inne wyroby firmy znajdują zastosowanie we wszystkich rodzajach mebli: pokojowych, biurowych, łazienkowych czy kuchennych. Szczególną część oferty stanowi bogaty, niespotykany wśród innych producentów, wybór uchwytów i gałek czy naklejanych dekorów do mebli dziecięcych i młodzieżowych (zgodnych z normą europejską EN 71-3, dotyczącą bezpieczeństwa zabawek).

Innowacyjność, zarówno jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne, jak i design, powiązana z dbałością o najwyższą jakość produktów przy zachowaniu konkurencyjnych cen jest jednym z głównych atutów Poliplastu. Tworzone przez znanych włoskich projektantów i produkowane we Włoszech uchwyty i nóżki są synonimem jakości i designu made in Italy.

Dbałość o szczegóły oraz doskonała jakość sprawia, że wszystkie uchwyty Poliplast posiadają mosiężne mufki, co zapobiega ich wykręcaniu się, a punkt wtrysku materiału ABS jest zawsze umieszczony w miejscu niewidocznym dla oka, stąd na uchwycie brak jest widocznych łączeń materiałów czy nieestetycznych wybrzuszeń. Uchwyty pokrywane są ekologicznymi, odpornymi na ścieranie lakierami, których wytrzymałość, między innymi na wielokrotny dotyk czy kontakt z różnego rodzaju substancjami, jest testowana i potwierdzona certyfikatami.

Propozycja Poliplastu to ponad 5000 artykułów wykonanych w całości z pierwotnego, nieprzetworzonego tworzywa ABS. Szeroka oferta wielu różnorodnych wykończeń, od powierzchni lakierowanych błyszczących i matowych, po imitacje drewna, rdzy, miedzi, żelaza, metalu, szkła czy gumy po rozwiązania typu soft touch (miękkie w dotyku) lub też uchwyty chromowane galwanicznie, łączy się z bogatą gamą mocnych, nasyconych kolorów, a także możliwością indywidualnego dopasowania koloru uchwytu do koloru płyty meblowej. Wśród innych innowacyjnych rozwiązań Poliplastu znajdują się uchwyty i nóżki transparentne, a także, należące do jednych z najbardziej designerskich, uchwyty i gałki dające trójwymiarowy efekt, wykonane zaawansowaną technologią podwójnego wtrysku.

Poliplast, podążając za trendami w meblarstwie, wśród swoich propozycji wprowadził też gałki, uchwyty i nóżki w wykończeniach antykowanych. Wyjątkowy i innowacyjny proces produkcyjny pozwolił firmie Poliplast połączyć zalety wizualne „postarzanego metalu” z praktycznością, wytrzymałością i ergonomią materiałów tworzywowych. Gałki i uchwyty występują w 3 wariantach kolorystycznych: antykowanym brązie, antykowanej miedzi oraz antykowanym żelazie. Powstały one głównie z myślą o wnętrzach klasycznych, nordyckich i shabby chic. Duże zapotrzebowanie ze strony rynku, jak i zainteresowanie klientów sprawiło, że oferta wykończeń typu antykowanego rozszerzyła się ostatnio o takie kolory, jak: postarzane złoto, srebro czy zieleń.

Nowością wśród wykończeń są także różne niestandarowe kolory metali. Obok tradycyjnych kolorów jak aluminium czy chrom połysk pojawiły się kolory takie, jak: mangan, ołów, tytan czy też coraz modniejsze złoto.

Wśród nowości Poliplastu znajdziemy uchwyt 38A z ciekawym uwypukleniem na środku w rozstawie 128 mm (oraz 38B w rozstawie 160 mm) oraz uchwyt 328C o długości całkowitej 221 mm wraz z jego krótszą wersją o długości 130 mm (art. 328A), a także cieszące się dużym zainteresowaniem uchwyty 71a i 71b. Z myślą o najmłodszych powstał natomiast uchwyt 313 w kształcie serca, który z pewnością pięknie ozdobi pokój małej dziewczynki.

Wśród nowych propozycji szczególne zainteresowanie klientów wzbudziła pokazana pierwszy raz na targach interzum 2019 nóżka 779R w kształcie litery L z możliwością regulacji oraz nietypowy, bo z regulacją, ślizgacz 738. Kolejną nowością jest gałka i uchwyt z imitacją śruby oraz ciekawa w kształcie, sporej wielkości gałka 325.

Poliplast, podążając za trendami w meblarstwie, stara się proponować projektantom mebli zawsze aktualne kształty, wykończenia i kolory produkowanych przez siebie akcesoriów, tak by stworzony z ich pomocą mebel był oryginalny i wyjątkowy. Technolodzy zaś znajdą w ofercie firmy duży wybór różnego rodzaju tworzywowych artykułów technicznych pomocnych przy konstrukcji i produkcji mebli, jak na przykład: podpórki do półek, odbojniki czy przepusty kablowe.

(et)