Old Nature

Forniry

– relief jeszcze łatwiej


Płyty relief nieprzerwanie zyskują na znaczeniu na rynku, który wciąż żądny jest nowych możliwości designerskich, a materiał Holz in Form znakomicie wpisuje się w ten kierunek rozwoju.

Wszystkie struktury oferowane przez tego niemieckiego producenta prasowane są w fornirach naturalnych oraz okleinach modyfikowanych, dzięki czemu elementy wykonane za ich pomocą już na pierwszy rzut oka tworzą wrażenie powierzchni ekskluzywnych i wykończenia o wysokiej wartości.

Cała gama struktur składa się z 25 różnych propozycji, wśród których znajdują się fantazyjne Wave, Dune, Python, Brickwood czy Mosaik, ale także inspirowane naturą Spalt (łupane drewno), Stone.T (łupany kamień), Borke (kora drewna) czy Antikwood (wytarte drewno).

Kolekcję uzupełniła właśnie kolejna struktura – Old Nature, odzwierciedlająca drewno obrobione ludzką ręką, popękane od zjawisk pogodowych, wyblakłe od słońca oraz deszczu. Faktura powierzchni podobna jest do starych belek konstrukcyjnych, a forniry zastosowane do produkcji płyt pochodzą właśnie z nich.

Old Nature dostępna jest w wymiarze 2450 x 1050 mm w trzech grubościach: 6,5, 10 oraz 19,5 mm. Z płyt wykonać można wyjątkowe okładziny ścienne, fronty meblowe, elementy czołowe, wypełnienia oraz pracochłonne fronty ramiakowe, które można także zamawiać u producenta. Zabarwiona na czarno płyta nośnikowa powoduje, że zbędnym staje się zaprawianie pęknięć oraz niedoskonałości historycznych fornirów na powierzchni.

Płyty oraz elementy dostarczane są jedynie jako polakierowane, a wykorzystane lakiery pozwalają na użycie płyt także w kuchni czy łazience. W dotyku powierzchnia pozostaje naturalna i sprawia wrażenie surowej, co wzmacnia działanie „starego drewna”.

(pg)

.