Cięcie wzdłuż i w poprzek słojów drewna

Piły

Dość często użytkownicy pił poszukują na rynku narzędzi bardzo uniwersalnych, chcąc przecinać zarówno drewno wzdłuż, jak i w poprzek słojów. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, marka Globus wprowadziła w ostatnim okresie do swojej standardowej oferty piły, które z powodzeniem można wykorzystywać w procesach cięcia drewna wzdłuż, jak i w poprzek słojów.

Nowa seria została zaopatrzona w specjalny wyrzutnik, który oprócz roli wspomagającej płynne usuwanie wiórów z przestrzeni międzyzębnej stanowi jednocześnie ochronę zębów przed różnymi wtrąceniami pojawiającymi się często w drzewie podczas jego obróbki – np. luźnymi sękami. Stereometria uzębienia płytki z węglika spiekanego o kształcie GS (naprzemianskośna), jaką zastosowano w tej serii, zwiększa agresywność piły podczas skrawania, ale równocześnie pozwala uzyskać lepsze powierzchnie przeciętego materiału. Dodatkowo dysk wyposażono w szczeliny kompensujące wpływ temperatury pracy na zmianę stanu naprężenia piły, co przekłada się na zwiększoną stabilność narzędzia podczas procesów skrawania.

Piły z wyrzutnikiem wióra dedykowane są szczególnie do cięcia wzdłużnego i poprzecznego drewna twardego i miękkiego, a także suchego oraz mokrego tym klientom, którzy często przecinają różne elementy z drewna, a tym samym muszą dokonywać także wymiany narzędzia w maszynie. Seria ta stosowana jest także często przez użytkowników na standardowych przecinarkach stołowych, a ze względu na swoją konstrukcję posiada walory piły uniwersalnej o szerokim spektrum zastosowania w procesie cięcia drewna.

(jk)

 

.