Nowości w zakresie maszyn do regneracji narzędzi

W roku 2015 firma Vollmer wprowadza kolejne nowe maszyny przeznaczone do serwisu oraz produkcji pił tarczowych węglikowych i pił trakowych. Oferta skierowana jest zarówno do serwisów wyspecjalizowanych w ostrzeniu i regeneracji narzędzi. Jednocześnie, dzięki niezwykłej uniwersalności, wydajności i możliwości konfiguracji, maszyny VOLLMER są idealnym rozwiązaniem pozwalającym na uzyskanie i utrzymanie wysokiej jakości narzędzi w zakładach prowadzących ostrzenie na własne potrzeby.

Dla branży produkcji, serwisu i regeneracji pił tarczowych węglikowych, przygotowano 6 nowych maszyn ze znanych i cenionych od dziesięcioleci serii CHC, CHP oraz CHF z oznaczeniami 840 oraz 1300. Maszyny oficjalnie zadebiutują na targach Ligna w Hannowerze (11-15 maj 2015).

Maszyny do ostrzenia pił różnego typu

To piąta generacja maszyn znanej już serii, ale również przełomowa edycja i unikalne, nowatorskie podejście do konstrukcji i kinematyki maszyn.
Tym razem Vollmer stawia w pełni na technologię CNC,która pozwala kompleksowo kontrolować proces obróbki narzędzia i umożliwia ustawienie maszyn pod indywidualne potrzeby, czy to ze względu na skomplikowaną geometrię zęba, czy zoptymalizowanie pracy na maksymalną wydajność zachowując najwyższą jakość ostrzenia, czy też ze względu na nowoczesne materiały używane w produkcji współczesnych narzędzi.
Cyfry w nazwie maszyn wskazują maksymalną średnicę ostrzonych pił (840mm oraz 1300mm). Maszyny CHC 840 i CHC 1300 są podstawową jednostką do ostrzenia pił do drewna, PCV czy aluminium o każdej popularnej geometrii, w jednym ustawieniu od strony przyłożenia.
Rozwinięciem modeli CHC 840 i CHC 1300 są urządzenia CHP 840 i CHP 1300, które nie tylko zapewniają ostrzenie całego spektrum pił, jak modele CHC 840/1300, ale również umożliwiają ostrzenie pił do cięcia metalu – nacinanie łamacza wióra.
Oba modele mogą zostać wyposażone opcjonalnie w przystawkę do ostrzenia pił wklęsłych, instalację rozszerzającą maksymalny podział ostrzonego zęba aż do 180mm, czy też wzmocniony silnik wrzeciona. To tylko kilka możliwości rozszerzenia wyposażenia maszyn z nowej linii CHC/CHP.
Również maszyny do ostrzenia boków serii CHF 840 oraz CHF 1300 zostały zmodyfikowane i uzupełniają serię w pełen zestaw maszyn produkcyjno-serwisowych.
Już od maja maszyna CHC 840, w pełnej konfiguracji będzie również udostępniona do testów w siedzibie polskiego przedstawiciela producenta, firmie VOLLMER Polska sp z o.o.

Maszyna CNC do ostrzenia pił tarkowych

Dla zakładów drzewnych i tartaków, Vollmer również przygotował nową maszynę w technologii CNC przeznaczoną do ostrzenia, regeneracji i produkcji traków o uzębieniu do 1500mm i szerokości piły od 60 do 200mm. Maszyna VOLLMER CAG 200 jest niezwykle stabilna i sztywna, pracuje w osłonie chłodziwa. Wiele nowych rozwiązanń konstrukcyjnyjnych sprawia, iż maszyna adresowana jest zarówno do tartaków i zakładów przecierania drewna jak i do producentów pił trakowych.

Więcej na: www.vollmer-group.com

.