Nowości GTV na targach Warsaw Home 2023

Firma GTV zaprezentowała na targach Warsaw Home szeroki asortyment produktów. Jej stoisko pokazywało, że posiada kompleksową ofertę akcesoriów do wszelkiego rodzaju mebli. W każdym segmencie produktowym były prezentowane nowości, część z nich opisujemy poniżej.

 

Szklane boki w szufladach

Pod koniec tego roku pojawi się szuflada AXIS PRO ze szklanymi bokami. Produkt ten stanowi doskonałe połączenie nowoczesnego designu z funkcjonalnością. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne: biały i antracytowy. Do wykończenia białego proponowana jest szyba mleczna, a do antracytowego dymiona. Szklane boki nadają szufladom elegancji i lekkości oraz pozwalają lepiej eksponować ich wnętrze. Sam montaż boków jest bardzo łatwy, ponieważ szyby stanowią integralną część ścianek bocznych. Nie trzeba więc tu niczego składać, nie jest konieczna żadna obróbka szkła.
Nowa szuflada została stworzona na bazie cieszących się popularnością na rynku szuflad AXIS PRO. AXIS PRO ze szklanymi bokami to produkt skierowany do różnych wnętrz. Sprawdzi się zarówno w garderobie, przedpokoju, łazience, jak i kuchni. Szuflada ma duży udźwig – do 40 kg. Jej trwałość jest obliczona na 60 tysięcy cykli, a więc na bardzo długo.

NYXA i RAY

Na stoisku nie zabrakło nowości wśród uchwytów dwupunktowych. Pośród nich uwagę zwracały modele RAY i NYXA, które zostały laureatami nagrody Diament Meblarstwa 2024. Wyróżnienie to potwierdza zaangażowanie firmy GTV w tworzenie wysokiej jakości produktów, wpisujących się w najnowsze trendy wzornicze. Nowe propozycje są dostępne w 3 pokryciach: czerni, złocie oraz niklu.

Uchwyty krawędziowe

Nowości pokazano także w długich uchwytach krawędziowych. Firma GTV zaprezentowała szereg ciekawych wzorów, odbiegających od standardów. Warto zobaczyć kształty takich modeli jak: TREX-CROSS, PILAR czy GROOVE. Ich kolorystyka wpisuje się w aktualne trendy wzornicze.

HORIZON

W pierwszym kwartale przyszłego roku w ofercie GTV pojawi się nowość – podnośnik HORIZON. Będzie dostępny w kolorach białym i antracytowym. 4 wersje: light, medium, strong i strong + zapewnią możliwość doboru mechanizmu do każdego rodzaju frontów, w tym dużych i ciężkich. HORIZON będzie mógł także posiadać odbojnik. Co warto podkreślić, podnośnik ten jest sam w sobie szablonem. Dzięki temu, montaż staje się łatwiejszy. Zdejmujemy tylko z podnośnika zaślepkę, przykładamy go do płyty i mocujemy.

SILENTO PRO

Zawias SILENTO PRO to produkt, który zapewnia dokonały komfort użytkowania. Szafki otwierają się i zamykają płynnie i bez hałasu. Ruch frontów zostaje spowolniony zarówno przy zamykaniu jak i przy maksymalnym kącie otwarcia. Jest to rozwiązanie szczególnie skierowane do mebli w sypialniach czy salonach, gdzie ciche funkcjonowanie jest postrzegane jako element wygody. SILENTO PRO będzie wkrótce oferowany także w ciemnym kolorze.

Push to Open

Tegoroczną nowością jest prowadnica AXIS PRO Push to Open. Charakteryzuje się wysoką trwałością certyfikowaną na 60000 cykli, a mechanizm push to open z synchronizacją otwarcia gwarantuje płynne otwieranie szuflady, poprzez nacisk na dowolne miejsce frontu szuflady. 5 wariantów wysokości sprawi, że idealnie dopasujesz ją do swojej kuchni, a obciążenie szuflady pozwala na umieszczenie w niej aż 40 kg różnych produktów.

Kółka meblowe

Na stoisku prezentowana była po raz pierwszy kolekcja kółek meblowych. Do sprzedaży wejdą one w pierwszym kwartale roku 2024. Są to produkty o eleganckim i uniwersalnym designie, które pasują do zróżnicowanych wnętrz. Wytrzymałość pojedynczego kółka wynosi 20 kg, a więc dla standardowej szafki będzie ono wynosić 80 kg.

Złączki Easy Click

W systemie oświetleniowym GLAX producent wprowadził transparentne złączki „easy click”, ponieważ w oświetleniu liniowym niezwykle istotne jest, aby nie było przerw w linii światła. Dzięki zastosowaniu przeźroczystych złączek, które przepuszczają światło po wpięciu taśmy, jest to możliwe. Złączki te są zaprojektowane w taki sposób, aby taśma nie wysunęła się z nich. Posiadają małe ząbki, które wręcz wgryzają się w taśmę COB, umożliwiając stabilne połączenie nawet w przypadku, gdy nie trafimy w pady lutownicze.

Warto dodać, że firma GTV posiada konfigurator internetowy tego systemu, co bardzo ułatwia nabywanie potrzebnych elementów.

Dla tapicerów

Firma GTV poszerzyła swój asortyment o akcesoria do mebli tapicerowanych. Można już było je zobaczyć na tegorocznym stoisku.

Darek Stolarz

Gościom targowym bezpośrednich porad udzielali doradcy techniczni firmy GTV. Swoją wiedzą wspierał ich także, znany z telewizji i internetu, Darek Stolarz.

(jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług