Nowości firmy Poliplast

Wśród nowości, jakie w ostatnim czasie zaprezentowała dobrze już znana polskim producentom mebli, włoska firma Poliplast, na szczególną uwagę zasługuje nowa linia Adapta. Jest to seria stworzona z myślą o prostych i eleganckich wnętrzach. Składa się ona z gałki 23Q Knob i trzech uchwytów: 332A Medium o długości 126 mm i rozstawie 64 mm, 332C Large o długości 232 mm i rozstawie 192 mm oraz 332AT Mirror o długości 126 mm i rozstawie 64 mm oraz kształcie specjalnie przeznaczonym do zastosowania w parach.

 

Seria Adapta

Poza samą bardzo linearną i nowoczesną formą ciekawe możliwości aranżacyjne daje też wykończenie kolorystyczne. Seria ta bowiem może być wykonana zarówno w każdym jednobarwnym kolorze, na przykład modnej ostatnio matowej czerni, jak też łącząc dwa różne kolory bądź wykończenia na przodzie i tyle uchwytu. Seria Adapta, mimo spowodowanych pandemią ograniczonych możliwości jej prezentacji, cieszy się już sporym zainteresowaniem wśród producentów mebli z wielu krajów.

Inną ciekawą i stosunkowo nową propozycją Poliplastu jest nietypowy w kształcie uchwyt 325 oraz ten z imitacją śruby. Wśród stopek natomiast szczególnie interesującą wydaje się być nóżka 779R. Posiada ona kształt litery L i ma możliwość regulacji. Nowością w tej grupie jest bardzo stabilna nóżka skośna. Jest ona wykonana, jak wszystkie produkty Poliplastu, z tworzywa ABS. Wkrótce informacje o niej pojawią się na stronie internetowej producenta.

Made in Italy

Poliplast to firma włoska, posiadająca w pełni zrobotyzowaną fabrykę pod Wenecją. W branży akcesoriów i komponentów meblowych działa od 1970 roku. W przeciągu 50 lat istnienia stała się jednym z liderów w produkcji plastikowych uchwytów, gałek, nóżek oraz akcesoriów i artykułów technicznych.

Wyroby Poliplastu doceniano na ponad 40 rynkach Europy i świata, do których firma je eksportuje. Od 2010 roku producent z powodzeniem działa też na rynku polskim. Stale poszerza grono zadowolonych odbiorców wśród producentów różnego rodzaju mebli.

Różnorodność rozwiązań sprawia, iż uchwyty, nóżki i inne wyroby firmy znajdują zastosowanie we wszystkich rodzajach mebli. Wykorzystuje się je w meblach pokojowych, biurowych, łazienkowych czy kuchennych. Szczególną część oferty stanowi bogaty, niespotykany wśród innych producentów, wybór uchwytów i gałek czy naklejanych dekorów do mebli dziecięcych i młodzieżowych. Są one zgodne z normą europejską EN 71-3 dotyczącą bezpieczeństwa zabawek.

Innowacyjność, zarówno jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne, jak i design, powiązana z dbałością o najwyższą jakość produktów przy zachowaniu konkurencyjnych cen, jest jednym z głównych atutów Poliplastu. Tworzone przez znanych włoskich projektantów i produkowane we Włoszech uchwyty i nóżki są synonimem jakości i designu made in Italy.

Dbałość o szczegóły oraz doskonałą jakość sprawia, że wszystkie uchwyty Poliplastu posiadają mosiężne mufki. To zapobiega ich wykręcaniu się. Punkt wtrysku materiału ABS znajduje się zawsze w miejscu niewidocznym dla oka. Stąd na uchwycie brak jest łączeń materiałów czy nieestetycznych wybrzuszeń. Uchwyty pokrywane są ekologicznymi, odpornymi na ścieranie lakierami. Ich wytrzymałość, między innymi na wielokrotny dotyk czy kontakt z różnego rodzaju substancjami, jest testowana i potwierdzona certyfikatami.

Szeroki asortyment

Oferta Poliplastu to ponad 5000 artykułów wykonanych w całości z pierwotnego, nieprzetworzonego tworzywa ABS. Szeroka oferta wielu różnorodnych wykończeń, od powierzchni lakierowanych błyszczących i matowych, przez imitacje drewna, rdzy, miedzi, żelaza, metalu, szkła czy gumy, po rozwiązania typu soft touch (miękkie w dotyku) lub też uchwyty chromowane galwanicznie, łączy się z bogatą gamą mocnych, nasyconych kolorów, a także możliwością indywidualnego dopasowania koloru uchwytu do koloru płyty meblowej.

Wśród innych innowacyjnych rozwiązań Poliplastu znajdują się uchwyty i nóżki transparentne. Wymienić tu także należy, należące do jednych z najbardziej designerskich, uchwyty i gałki dające trójwymiarowy efekt. Wykonane są one zaawansowaną technologią podwójnego wtrysku.

Poliplast, podąża za trendami w meblarstwie. Stara się proponować projektantom mebli zawsze aktualne kształty, wykończenia i kolory produkowanych przez siebie akcesoriów. Dzięki temu tworzone z ich pomocą meble są oryginalne i wyjątkowe.

http://www.poliplast.net

Przedstawiciel w Polsce:
Ewelina Tomaszewska
tel. kom. +48 508 70 44 43
e-mail: ewelina_truszkowska@wp.pl

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług