Sen o sztuce. Premiera Dekton Onirika w Warszawie!

14 lipca 2022 r. w warszawskim Centrum Koneser, w wyjątkowej przestrzeni wystawy Laboratorium Rzeźby, odbyła się premiera wielkoformatowych powierzchni Dekton Onirika firmy Cosentino – SEN O SZTUCE. Zjawiskowa oprawa eventu nawiązywała do nazwy kolekcji. Najnowsze propozycje ultrakompaktowych spieków zostały pokazane w konwencji, w której świat realny przenikał się z fantazją. W ten klimat doskonale wpasowali się zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się cenieni projektanci i architekci, partnerzy Cosentino a także przedstawiciele mediów.

 

Sen na jawie

Najnowsze wzory Dektonu połączono tego dnia ze sztuką wybitnych polskich rzeźbiarzy. Ośmielono gości, by przekroczyli teraźniejszość i podążali w kierunku marzeń, patrząc na oniryczną, rozgrywającą się na różnych planach scenografię autorstwa Anny Olgi Chmielewskiej i Joli Skóry z JAM Kolektyw, zainspirowaną wystawą DOBRA/NOC z tegorocznej edycji Łódź Design Festival. Ta artystyczna aranżacja stanowi integralną część Laboratorium Rzeźby. Będzie można ją oglądać razem z rzeźbami najwybitniejszych polskich artystów do 6 września br. w Centrum Praskim Koneser.

Podczas wydarzenia gości zachwyciły wielowarstwowe kompozycje, złożone z przenikających się form kolekcji Onirika i symbole, odnoszące się do przestrzeni pomiędzy jawą i snem. Przy wejściu witała ich kompozycja wielkoformatowych obrazów, wykonanych z materiałów Silestone i Dekton. To nowe wcielenie zaprojektowanego przez Szymona Hanczara genialnego stoiska Cosentino, prezentowanego podczas Warsaw Home 2021. Jednocześnie jest to dowód na to, że stoiska targowe nie muszą być jednorazowe. Drugie życie stoiska prezentowano już podczas ŁDF 2022, a koncept kreatywny doceniono ponownie na Salone Del Mobile 2022.

Ponad 300 gości, którzy pojawili się w przestrzeni Laboratorium Rzeźby na zaproszenie gospodarzy: Cosentino oraz Galerii Sztuki i Domu Aukcyjnego ToTuArt, powitała Katarzyna Jaroszyńska. Po niej głos zabrali: Aneta Konowrocka, marketing manager, i Andrzej Włodarczyk, general manager Cosentino. Przybliżyli oni przybyłym kulisy powstawania kolekcji Onirika. Następnie o wystawie Laboratorium Rzeźby, w przestrzeni której odbyła się premiera, mówiła dyrektor Galerii Sztuki i Domu Aukcyjnego ToTuArt Agnieszka Budzyńska.

O znaczeniu snu jako symbolu najnowszych propozycji spieków Cosentino, opowiedziała zebranym dr Joanna Jurga. Jest on osobą projektującą przestrzeń do życia w izolacji, tworzącą rozwiązania projektowe dla przebodźcowanych użytkowników, badającą ludzkie zmysły. Po niej na scenie pojawił się multiinstrumentalista Grzech Piotrowski, wraz z towarzyszącymi mu muzykami Piotrem Matusikiem i Krzysztofem Gradziukiem. Zabrali oni gości w muzyczną podróż, pełną przestrzeni, subtelnych emocji i magii.

Oniryczna kolekcja

Seria spieków Dekton Onirika jest zainspirowana marmurowymi wzorami. Na premierze przedstawiono ją w formie postumentów prac najlepszych polskich artystów rzeźbiarzy. Tworzy ją aż osiem odważnych kolorów: Awake, Lucid, Somnia, Neural, Trance, Vigil, Daze i Morpheus. Reprezentują one wartości Cosentino: zrównoważony rozwój, przyszłościowe innowacje i ponadczasową elegancję. Kolekcja zaprojektowana przez znaną projektantkę Ninę Magon interpretuje na nowo klasyczne marmurowe wzory. Pokazuje je w odsłonie niespotykanej w naturze.

Neural

Odcień Neural łączy w sobie elegancję i strukturę, wnoszącą do wnętrz spokój i poczucie dobrego samopoczucia w przestrzeni. Z delikatnymi, bladymi żyłkami przecinającymi marmurowy wzór – tworzy fascynującą sieć neuronową, która teleportuje nas do świata sennych marzeń. Idealnie odnajdzie się w jasnych, neutralnych przestrzeniach z miękkimi teksturami.

Lucid

Lucid ma w sobie wiele odbić i błysków koloru. Dobrze prezentuje się w połączeniu z drewnem, odcieniami szarości i złota oraz matowym szkłem. Morpheus to nazwa tej samej tonacji Lucid, ale w wykończeniu Velvet.

Trance

Trance jest reinterpretacją drogocennego kamienia Paonazzo. Charakteryzuje się gęstymi żyłami jasnych szarości, wykwintną tlenkową terakotą i subtelnym, atramentowym odcieniem błękitu. We wnętrzach pięknie połączy się z białymi, neutralnymi tonami, jasnym drewnem i złotem.

Awake

Awake charakteryzuje się ciepłymi, delikatnymi smugami, które blakną do czerwonawego złota, doskonale łącząc się z drewnem dębowym i ciemniejszymi odcieniami orzecha.

Somnia

Odcień Somnia urzeka detalami ciepłych oksydowych brązów i bieli, które łączą się pod siatką linii, tworzących bardzo oryginalną teksturę. Somnia jest idealna do ciepłego ciemnego drewna, matowego szkła i teksturowanych powierzchni metalowych, takich jak chociażby miedź.

Vigil

Vigil odtwarza silną strukturę marmuru Calacatta, z grubymi żyłkami w gradiencie jasnych i ciemnych szarości, dopasowanych do subtelnej nuty złota. To klasyczny kolor, który łatwo łączy się z ciepłymi i zimnymi odcieniami, drewnem, metalem i industrialnym betonem. Daze, to nazwa tej samej tonacji Vigil, ale w wykończeniu tekstury Velvet.

Najnowsza propozycja Cosentino łączy w sobie poetyckie i niepowtarzalne piękno kamienia, podobnie jak atmosfera snu, pełna obrazów, dźwięków i emocji, które towarzyszyły gościom na premierze kolekcji. Wszystko po to, by rano obudzić się wyspanym, witając dzień w bezpiecznej przestrzeni własnego domu. Przestrzeni zaprojektowanej tak, by przynieść mieszkańcom spokój i dobrą energię.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług

pojemniki do przypraw