Pawilon Polski na Światowym Forum Miejskim w Katowicach

Pawilon Polski to przestrzeń, która była zlokalizowana w Strefie Urban EXPO na Światowym Forum Miejskim w Katowicach (26-30 czerwca 2022). Koncepcja pawilonu gospodarza WUF11 (World Urban Forum, 11 sesja) łączyła w sobie charakterystyczne motywy polskiego krajobrazu architektonicznego. Lekka forma, naturalne materiały i współczesny design sprawiały, że Pawilon Polski cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających.

 

Bryła Pawilonu Polski tworzyła konstrukcję zamkniętą z wyjątkiem fragmentu interaktywnej wystawy „Miejskie Transformacje”, w ramach której pokazane zostały efekty Konkursu Modelowa Rewitalizacja Miast. Charakterystyczny front zestawiono ze ścianami bocznymi z elementami naturalnej, pnącej roślinności. Szczyty ścian nawiązywały do formy dachu dwuspadowego. Dzięki zastosowaniu naturalnych, biodegradowalnych materiałów projekt nawiązywał do domu ekologicznego.

Kolorystyka pawilonu utrzymana była w jasnej tonacji. Biel oraz jasne odcienie szarości łączyły się z fakturą drewna oraz zielenią roślin. Zastosowana kolorystyka budowała przyjazną przestrzeń, której charakteru nadały meble marki NOTI z kolekcji Gap, zaprojektowane przez polskich projektantów z Towarzystwa Projektowego. Kolekcja inspirowana latami 60. charakteryzuje się doskonałą ergonomią i lekkością. Klasyczną sylwetkę dopełniają łagodne linie podłokietników oraz siedzisko o nietypowej konstrukcji i zrównoważonych proporcjach.

Kolejną atrakcją Pawilonu Polski był mural, który na żywo tworzyła polska artystka Maria Szulc. Mural przedstawiał najbardziej rozpoznawalne polskie obiekty i nawiązywał jednocześnie do hasła World Urban Forum. Wielkoformatowy obraz był ilustracją miasta przyszłości, które swoje odbicie znajduje w naturze.

Przez cztery dni Światowego Forum Miejskiego w Pawilonie Polski odbywały się panele dyskusyjne oraz prezentacje z udziałem ekspertów. Pawilon był doskonałą wizytówką gospodarza Światowego Forum Miejskiego 2022 i nośnikiem wiedzy na temat transformacji polskich miast.

Za projekt, wykonane i aranżację pawilonu odpowiadała Grupa MTP.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług

pojemniki do przypraw