Nowe możliwości dla tapicerów

15 lat istnienia na rynku pozwoliło właścicielom Wimatechu, Wiktorowi Nowickiemu i Massimowi Battara, nie tylko zdobyć ogromne doświadczenie w zakresie handlu materiałami i urządzeniami do zakładów tapicerskich i skórzanych, ale także zrozumieć, że drogę do sukcesu buduje się nieprzerwanym sięganiem po nowatorskie rozwiązania technologiczne.

Obecnie firma, będąca od 1997 roku nieodłącznym partnerem dwóch innych przedsiębiorstw: Noviplastu, specjalizującego się w produkcji materiałów powlekanych, skóropodobnych, określanych potocznie jako skóry ekologiczne, sztuczne skóry lub skaj oraz Elplastu, dostarczającego materiały, maszyny i urządzenia używane, za jeden z głównych celów obrała sobie wdrożenie innowacyjnej metody implementowania w meblach obitych skórą naturalną unikatowego systemu wentylacji, umożliwiającego bardziej ekonomiczny transport oraz znacząco poprawiającego komfort korzystania z produktu.

Firma Wimatech, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, postawiła w tym przypadku nie tylko na praktyczne aspekty nowej technologii, ale także na estetykę – sekret tkwi bowiem w możliwości umieszczenia dowolnego znaku, będącego w rzeczywistości systemem wentylacji na obiciu.

Oczywiście w chwili obecnej system wykorzystywany jest przez zdecydowaną większość klientów do nakładania własnego logo – najczęściej nieprzekraczającego 80 mm długości, co stanowi doskonałą reklamę własnej firmy, jednak możliwości technologiczne pozwalają nanieść kwadrat o boku aż 500 mm, co, jak mówi właściciel Wimatechu, umożliwia nałożenie motywu ograniczonego jedynie fantazją autora.

Kolejnym punktem nowej kampanii jest rozpoczęcie produkcji materiałów antypoślizgowych, stosowanych np. do podszywania poduszek i puf. Wysokie zapotrzebowanie na tego typu asortyment umożliwiło otwarcie własnej linii produkcyjnej, której doskonałym uzupełnieniem w dalszym ciągu pozostają dotychczas importowane tkaniny antypoślizgowe włoskich firm dostępne w dwóch kolorach: beżowym i czarnym.

Znaczna część oferowanych materiałów znajduje się w sprzedaży magazynowej i może być zrealizowana natychmiastowo, w przypadku braku wybranego wzoru lub koloru może być on dostarczony przy dokonaniu zamówienia na minimum 300 metrów bieżących.

Na zakończenie należy wspomnieć o imporcie nóg do krzeseł firmy Bamelux i podstaw do stołów Franzoni Arredamenti. Wimatech importuje także gotowe meble wymienionej wyżej Franzoni – włoskiej firmy o 65-letniej tradycji, specjalizującej się wypełnianiem stylowym, włoskim designem przestrzeni publicznych, takich jak biura, restauracje, kawiarnie, hotele czy kluby.

(tj)

.