Panel sterujący zawsze pod ręką

Martwisz się, że potrzebujesz aż trzech pilarek? Niepotrzebnie. Dzięki Altendorf 2 możesz mieć je w jednej maszynie.

Konstruktorzy Altendorf 2 postarali się o połączenie funkcji trzech rodzajów pilarek: panelowej, wzdłużnej i formatowej w jednym urządzeniu.

Maksymalna moc agregatu pilarki wynosi 11 kW i charakteryzuje się bezstopniowym zakresem prędkości obrotowej w przedziale od 1500 do 5000 obr./min.

Wykorzystując ruchomy agregat pilarki, sterowaną komputerowo przykładnicę równoległą i program rozkroju płyt, Altendorf 2 pracuje jak panelówka. Możliwy jest również rozkrój drewna litego wzdłuż przykładnicy równoległej, dzięki czemu maszyna pełni rolę pilarki wzdłużnej. Pracująca w trybie ręcznym Altendorf 2 to klasyczna pilarka formatowa, a różnego rodzaju prowadnice i obustronnie uchylny agregat pozwalają na wykonanie praktycznie każdego rodzaju cięcia.

Wielofunkcyjność Altendorf 2 jest także efektem zastosowania szerokiego asortymentu wyposażenia, a także stołów podporowych przesuwających się z obu stron korpusu maszyny.
Znane z wcześniejszych modeli WA 80 i F 45 przykładnice do cięcia pod kątem, równoległa i Duplex, znajdziemy również w standardowym wyposażeniu najnowszej pilarki niemieckiego producenta.

Przesuwny i uchylny w obie strony agregat daje nie tylko szerokie możliwości cięcia, lecz również znacznie poprawia komfort pracy. Operator może bowiem dowolnie wybrać miejsce, z którego chce obsługiwać maszynę. Umieszczony na pomoście bezpieczeństwa dotykowy panel sterujący również przesuwa się na całej długości, dzięki czemu operator zawsze może go mieć przy sobie.

Pomost bezpieczeństwa to część układu odsysania, a także wspornik dla kurtyny bezpieczeństwa. Wraz z rozpoczęciem cięcia opada ona aż do stołu roboczego bądź na obrabiany element. Agregat podnosi się tylko nad poziom stołu, by po zakończeniu operacji obniżyć się poniżej jego poziomu, redukując do minimum niebezpieczeństwo wypadku.

Najnowsza koncepcja technologiczna inżynierów firmy Altendorf to rozwiązanie świetnie wpisujące się w potrzeby małych, lecz wydajnych zakładów stolarskich. Fuzja trzech rodzajów pilarek w jednej maszynie niesie za sobą spore oszczędności, nie ma potrzeby zakupu trzech oddzielnych maszyn, a w warsztacie Altendorf 2 zajmie mniej miejsca niż pilarka formatowa.
 

.