Nowa kołkarka DDF 40 – prosta, wszechstronna, precyzyjna

Nowa kołkarka DDF 40 wprowadza większą łatwość i wydajność w zakresie dokładnego wiercenia otworów pod kołki. Jej znakami rozpoznawczymi są szeroki zakres zastosowań, nowy, ergonomiczny kształt ułatwiający obsługę oraz absolutnie równe, stabilne połączenia. W warsztacie czy na montażu żadne inne ręczne elektronarzędzie nie potrafi tworzyć połączeń o tak wysokiej jakości.

 

DDF 40 to maszyna o smukłej budowie z płaską płytą podstawową. Tworzy praktyczne połączenia na drewniane kołki z łatwością obsługi, jak przy klasycznych wiertarkach. Opatentowany układ osiowania ze sprężynowymi kołkami oporowymi w płycie podstawowej został dostosowany do nowego zestawu bocznych przykładnic SA 320. Umożliwiają one nawiercanie pary otworów i powtarzania tej operacji – w dużej odległości od krawędzi odniesienia – łatwo, dokładnie i bez potrzeby oznaczania materiału.

Sprawdzona technika podwójnego kołkowania zapobiega skręcaniu się elementów po montażu. W rezultacie wyrównywanie przedmiotów po ich złożeniu jest niepotrzebne. Rozstaw 32 mm pomiędzy otworami to standard na co dzień stosowany przez profesjonalistów. Podczas gdy inne systemy łączenia wymagają dodatkowego oprzyrządowania, DDF 40 umożliwia wykonanie rzędu otworów i otworów montażowych o rozstawie 32 mm. Dzięki temu całe meble są łatwe w montażu.

Zastosowanie (między innymi):

– połączenia narożne,

– przegrody/półki,

– rząd otworów,

– ramy,

– stelaże,

– szuflady.

Podczas wykonywania połączeń narożnych, przegród czy rzędu otworów DDF 40 oferuje nie tylko precyzję maszyny stacjonarnej, ale także oszczędność kosztów związaną z użyciem standardowych, drewnianych kołków. Ponadto technika podwójnego kołkowania pozwala na osiągnięcie wyjątkowej stabilności konstrukcji już na etapie suchego montażu.

Nowa kołkarka DDF 40 to precyzja w każdym szczególe

Centralnie umieszczony wyłącznik jest zawsze w zasięgu ręki. W trakcie zmiany narzędzia wyłącznik jest automatycznie blokowany.

Za pomocą pokrętła i skali można dokładnie nastawić uchylną stopę kołkarki do wysokości 62 mm. Typowe wymiary płyt można nastawić za pomocą zderzaka rewolwerowego. Przy połączeniach ukośnych stopę kołkarki można płynnie nastawić do wiercenia pod kątem od 0 do 90 stopni, a do tego przewidziane są stałe kąty nachylenia na 22,5, 45 i 67,5 stopnia.

Dwa sprężynowe kołki oporowe w płycie głównej umożliwiają użytkownikowi wywiercenie otworów w stałej odległości 15,5 mm od krawędzi materiału. Dodatkowo w płycie podstawowej i uchylnej stopie znajdują się specjalne otwory przeznaczone dla dodatkowych zderzaków i przykładnic bocznych, tj. ZAG czy SA 320. Natomiast boczne policzki płyty podstawowej pozwalają na wywiercenie otworów w stałej odległości 49 mm od krawędzi bez konieczności mierzenia.

Dwa zderzaki „1” i „2” pozwalają na jednoczesne nastawienie dwóch głębokości wiercenia. Pożądaną głębokość nastawia się za pomocą pokrętła. Ponadto pokrętło również posiada ustawienie zmiany narzędzia, które automatycznie blokuje wyłącznik zasilania.

Inteligentne akcesoria czynią z kołkarki DDF 40 wygodną, wielofunkcyjną maszynę. Dzięki różnorodności m.in. ograniczników czy przykładnic bocznych w większości przypadków nie trzeba w ogóle używać szablonu ani wcześniej trasować materiału.

Chcesz wiedzieć więcej? Te filmy pokazują wiele różnych sposobów używania DDF 40. Zajrzyj tutaj: https://ddf40.mafell.de/en/

Poza innowacyjnością, pierwszorzędną jakością i dziesięcioleciami doświadczenia MAFELL oferuje teraz 3-letnią gwarancję na wszystkie swoje elektronarzędzia MAFELL – Complete. Dzięki tej gwarancji użytkownik może cieszyć się pełnym 36-miesięcznym, kompleksowym bezpieczeństwem przed kosztami naprawy. Gwarancja MAFELL – Complete jest całkowicie bezpłatna! Wymaga jedynie rejestracji w ciągu 30 dni od daty zakupu na stronie producenta pod adresem: www.mafell-garantie.de albo bezpośrednio u dystrybutora w dniu zakupu. Gwarancja obejmuje wszystkie zużywające się części zamienne. Należą do nich akumulatory, a także łożyska kulkowe, pierścienie uszczelniające, przełączniki i szczotki węglowe. Pełna lista dystrybutorów elektronarzędzi firmy MAFELL znajduje się na stronie www. mafell.pl.

Dane techniczne DDF 40:

– pobór mocy – 900 W,

– prędkość obrotowa – 8000 1/min,

– rozstaw wierteł – 32 mm,

– głębokość wiercenia – 0-40 mm,

– zakres kątów – 0-90 stopni,

– maks. średnica wiertła – 12,2 mm

– min. średnica wiertła – 3 mm,

– średnica uchwytu narzędzia 8 mm,

– ciężar – 2,8 kg.

https://www.mafell.de/pl/