Szybsza produkcja małych serii mebli tapicerowanych

Firma Metal-Technika wprowadza nowość do swojej oferty – oprogramowanie do produkowanych przez nią optymalizerek. Jego zadaniem jest ułatwienie realizacji zleceń produkcyjnych zakładom wytwarzającym meble tapicerowane.

 

Zwykle zakłady takie przyjmują dwa rodzaje zamówień. Pierwsze z nich to łatwe do obsłużenia, duże serie takich samych produktów. Druga grupa to zlecenia trudne, dotyczące wytworzenia małych serii różnych mebli. Dodatkowo często obciąża je krótki termin realizacji. Na przykład zlecenie przychodzi o godzinie 15:00, a ma być gotowe na rano dnia następnego. Jest to wyzwanie dla wielu zakładów, gdyż operatorzy maszyn muszą dużo czasu poświęcić na przygotowanie zlecenia produkcyjnego, w którym będzie ściśle określony zakres elementów do wykonania. Oprogramowanie firmy Metal-Technika w dużej mierze automatyzuje i upraszcza ten proces.

Jak mówi Piotr Falana z działu sprzedaży firmy Metal-Technika: „Nasze oprogramowanie pozwala każdemu operatorowi budować w bardzo prosty, szybki i intuicyjny sposób formuły, czyli zadania produkcyjne dla maszyny. Szczególnie będzie ono przydatne przy obsłudze małych serii produkcyjnych, istotnie redukując czas potrzebny do ich wykonania”.

Dodatkowo, żeby jeszcze ułatwić i przyśpieszyć cały proces, zmieniono także sposób sortowania. Teraz elementy mogą być segregowane automatycznie nie tylko po długości, ale także według przeznaczenia do ich użycia w danym rodzaju mebla. Rozdzielane są one na określone przez operatora grupy. Dzięki temu nie musi on już poświęcać czasu na kompletowanie zamówienia.

Metal-Technika na życzenie oferuje też drukarkę, która może nanosić na produkowane drewniane elementy wybrane informacje na ich temat. Może to być nazwa mebla, długość wyciętego elementu lub określone symbole, które będę pomocne w identyfikacji tych części w dalszej obróbce. Pomaga to w jeszcze szybszym przejściu do kolejnego etapu produkcyjnego.

Z nowego oprogramowania mogą skorzystać zarówno nabywcy nowych optymalizerek firmy Metal-Technika, jak i zakłady już je posiadające. Pakiet doposażający obejmuje: komputer przemysłowy, dodatkowy wyświetlacz i oprogramowanie.

(jz)

http://www.metal-technika.com.pl

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług