Live.HOMAG.com 

Od 10 maja do 10 czerwca na platformie Live.HOMAG będzie można wziąć udział w przygotowanych przez firmę HOMAG webinariach, prezentacjach produktów i usług oraz spotkaniach i rozmowach. Wszystkie wydarzenia będą prowadzone na żywo z Horb oraz Holzbronn w Niemczech.

Uczestnicy będą mieli do wyboru listę 500 takich wydarzeń. Szczególna uwaga zostanie poświęcona trzem głównym tematom, które w przyszłości będą kształtować branżę obróbki drewna. Chodzi o aplikację i rozwiązania cyfrowe dla małych i średnich zakładów produkcyjnych, produkcję jednostkową oraz rozwiązania z zakresu obróbki drewna litego.

Proste i łatwe rozwiązania cyfrowe

Firma HOMAG wprowadza rozwiązania, które ułatwiają pracę małych i średnich zakładów branży drzewnej. Na Live.HOMAG będzie można zobaczyć propozycje tego producenta w zakresie udoskonalenia codziennej pracy w obszarze organizacji materiałów i obrzeży, sortowania elementów i przygotowania ich do montażu, optymalizacji odpadów produkcyjnych. Dla każdego stanowiska pracy zostaną przedstawione cyfrowe rozwiązania, które będzie można w prosty i łatwy sposób wypróbować.

Drewno lite – kompleksowa obróbka

Homag wraz firmą System TM oraz Weimann (specjalizującą się w produkcji maszyn i urządzeń do produkcji domów drewnianych) będą prezentować także kompleksowe rozwiązania w zakresie przerobu drewna litego. Producenci dostarczają pełne spektrum urządzeń, począwszy od maszyn do optymalizacji materiału, a na wytwarzaniu gotowych ścian drewnianych kończąc.

Produkcja jednostkowa

Przy produkcji dużej liczby wariantów określonego produktu koszty produkcji zwykle można skutecznie optymalizować. Dokonuje się tego na drodze lepszego wykorzystania dostępnych zasobów, skrócenia czasów realizacji oraz utrzymywaniu niskich stanów magazynowych. Firma Homag, mając wieloletnie doświadczenie i know-how w tym obszarze, pokaże, jak wygląda jej koncepcja modułowej produkcji jednostkowej.

Na żywo z Horb i Holzbronn

Live.HOMAG to wydarzenie, które dostarczy ciekawą wiedzę, przekazaną w różnych językach, pracownikom zakładów wytwarzających wyroby z drewna na różną skalę. Będzie to także okazja do podzielenia się swoimi doświadczeniami z kolegami z branży. Zdalny udział to duża wygoda, można połączyć się zarówno z biura, hali produkcyjnej, jak i z domu.

Podczas webinariów eksperci z firmy HOMAG na żywo zaprezentują maszyny, technologie i sposoby produkcji w różnych obszarach zastosowań. Na bieżąco będą także odpowiadać na pytania. Dyskusje na żywo będą się toczyć także na forum. Dotyczyć one będą najnowszych wyników badań, aktualnych trendów i najważniejszych tematów branżowych. Będzie to więc okazja do bezpośrednich rozmów. Co istotne, jeśli ktoś ominie jakieś wydarzenie, nie musi się tym martwić. W mediotece firmy HOMAG wszystkie nagrania będą gotowe do pobrania w każdej chwili.

(opr. jz)