Nie pękaj… drewno pod kontrolą

 Wymagający klienci oraz duża konkurencyjność w branży meblarskiej powodują, że coraz większą popularnością cieszą się meble o najwyższej jakości. Produkcja ich jest niejednokrotnie wyzwaniem dla profesjonalnych firm i wymaga od nich stosowania nowoczesnych technologii. Każda branża boryka się z różnymi trudnościami w procesie produkcji. W branży drzewnej bardzo często są one związane ze zbyt niską wilgotnością powietrza. Wpływa niekorzystnie na główny surowiec – drewno, a jednocześnie na jakość produktu końcowego.

Utrzymanie odpowiedniego reżimu wilgotnościowego jest szczególnie istotne wszędzie tam, gdzie zastosowanie znajdują materiały higroskopijne.  Takie jak drewno, które reaguje na wahania wilgotności powietrza. W przypadku, gdy jest ona zbyt niska, powoduje kurczenie, wypaczanie i deformacje drewna, rozklejanie się elementów, problemy dyfuzji lakieru. Również wzrost zapylenia i kurzu w pomieszczeniach produkcyjno-magazynowych oraz powstawanie wyładowań elektrostatycznych. Dlatego, aby pozbyć się takich problemów, warto zainwestować w nowoczesny system nawilżania powietrza. Po to by kontrolował i utrzymywał stałą wilgotność na każdym etapie produkcji.

Stała wilgotność powietrza odgrywa bardzo ważną rolę w procesie produkcji mebli. Właśnie dlatego zastosowanie systemów nawilżania powietrza w wielu przypadkach jest koniecznością. Optymalny poziom wilgotności poprawia jakość produkcji, w tym również pomaga obniżać straty produkcyjne. Wszystko to sprawia, że warto inwestować w systemy nawilżania powietrza. Specjaliści z firmy SYNAPO Systemy Nawilżania Powietrza zapewniają kompleksową obsługę w tej dziedzinie. Doradzają, jaki system wybrać, projektują go do indywidualnych potrzeb klienta i jego specyfiki produkcji.  Zajmują się również  jego montażem oraz serwisem.  Tak złożone wsparcie jest bardzo ważne, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia i wiedzy z tego obszaru.

Pomiar i regulacja wilgotności równowagowej drewna

Oferowane przez SYNAPO systemy nawilżania powietrza są w pełni automatyczne, pozwalają na zdalne sterowanie systemem z poziomu komputera użytkownika oraz pełną kontrolę procesem nawilżania powietrza i utrzymania stałej wilgotności. Użytkownik ma możliwość odczytywania danych bieżących oraz archiwalnych pomiarów do 12 miesięcy wstecz. Jako jedyna firma na rynku polskim SYNAPO oferuje systemy z możliwością pomiaru i regulacji wilgotności równowagowej drewna.

Postęp technologiczny, jaki dokonał się w zakresie przemysłowych systemów nawilżania powietrza, pozwala na dobór rozwiązania najlepiej dostosowanego do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa i specyfiki jego procesu produkcyjnego. Inwestycja w taki system przyczyni się nie tylko do zmniejszania liczby przestojów, zmniejszenia strat produkcyjnych i strat energii czy mniejszej ilości odpadów produkcyjnych, ale także do zapewnienia jak najlepszego środowiska pracy. To wszystko w dłuższej perspektywie prowadzi do sukcesywnego ograniczania kosztów całego procesu produkcyjnego i zwiększenia jego efektywności.

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług

pojemniki do przypraw