Moduł laserowy do maszyn IMA

Advantage IMALUX to kompaktowy moduł laserowy VCSEL, opracowany specjalnie dla IMA przez PHILIPS PHOTONICS. Rozwiązanie to będzie dostępne dla maszyn z serii Advantage 320, 400 i 400L oraz Provimat 150 i 450.

Połączenie bezspoinowe

Bezspoinowe połączenie pomiędzy płytą a obrzeżem znajduje coraz więcej zwolenników i dzieje się tak nie tylko z uwagi na estetyczne zalety takiego rozwiązania, ale również jego walory praktyczne. Niewidoczna spoina między obrzeżem a powierzchnią oklejanego materiału podnosi standard wyrobu finalnego, jak również zapewnia meblom wyższą odporność na działanie wody i wilgoci. Właśnie dlatego firma IMA podjęła współpracę z PHILIPS PHOTONICS w celu opracowania modułu laserowego, który pozwala na uzyskanie bezspoinowego połączenia w przelocie.

Bez strat energii

Laser VCSEL umożliwia uzyskanie wysokiej jakości spoiny, porównywalnej do tej, jaka jest możliwa w wysoce wydajnych systemach laserowych, dedykowanych dla rozwiązań przemysłowych.
Laser nie potrzebuje ani komponentów prowadzących ani formujących wiązkę, dzięki czemu producent wyeliminował straty energii spowodowane przez działanie systemów optycznych, reflektorów itp. Laser VCSEL charakteryzuje się bardzo jednolitym i stabilnym strumieniem energii, a jednocześnie ryzyko uszkodzeń materiału przez zbyt wysoką moc punktową jest znikome.
Jednostka lasera składa się z wielu małych stref grzewczych, które mogą być aktywowane i sterowane niezależnie od siebie, co umożliwia optymalne i elastyczne dopasowanie charakterystyki termicznej do specyficznych potrzeb klienta i stosowanych przez niego obrzeży. Długość fal modułu laserowego jest optymalna dla popularnych i najczęściej stosowanych na rynku obrzeży.

Fot. IMA

.