Wyjątkowa jakość oklejania wąskich krawędzi SCM Group

Idealna jakość oklejania dla małych zakładów i dużych przedsiębiorstw to jeden z głównych celów badań grupy inżynierów SCM Tech Group. Nowe rozwiązania, AirFusion i PuBox L, zapewniają nie tylko innowacyjne i rzeczywiste korzyści dla operatora, ale także zwiększają już szeroki zakres technologii klejenia w SCM Group.

Wysoka jakość i estetyka to najważniejsze oczekiwania, z którymi muszą się zmierzyć producenci mebli w procesie okleinowania. SCM Group wprowadza innowacje technologiczne, przynoszące istotne zmiany w materiałach wykończeniowych: nową gamę agregatów końcowej obróbki, nowe rozwiązania aplikacji kleju oraz nowe agregaty do profili specjalnych.

Cztery systemy klejenia

Wszystkie nowe systemy klejenia SCM Group zostały zaprojektowane z dużym naciskiem na konkurencyjność, opłacalność produkcji, ekonomiczność inwestycji oraz maksymalną dbałością o wykorzystane materiały.

PuBox L

Nowe urządzenie wstępnego topienia kleju poliuretanowego, PuBox L, o zwartej konstrukcji i doskonałej integracji z maszyną pozwala na otrzymanie wysokiej wydajności kleju poliuretanowego (PUR) dzięki optymalizacji jego zużycia. Klej jest topiony w takiej ilości, jaka zostanie wykorzystana. Cechą charakterystyczną technologii PuBox L jest nanoszenie kleju za pomocą dyszy bezpośrednio na płytę. Ekskluzywne urządzenie chłodzące CFS zapobiega niepożądanemu wzrostowi lepkości, a tym samym stopniowemu starzeniu się kleju, który pozostał w komorze topienia. Szybkość topnienia i kontrola poziomu kleju uniemożliwiają tworzenie się powłok osadowych przez zmniejszenie ilości stopionego kleju w zbiorniku kleju o 50%, zapewniając maksymalny poziom zabezpieczenia przed wilgocią. Są to tylko niektóre z licznych cech technicznych, które udowodniają, że SCM Group koncentruje się na przekształcaniu innowacji w narzędzia, które pozwalają firmom i operatorom na tworzenie lepszych produktów i zwiększenie ich konkurencyjności.

SlimLine

Zwiększenie konkurencyjności przez polepszenie jakości oklejania przy ograniczonym budżecie inwestycji wydaje się niemożliwe, ale opatentowana przez SCM technologia SLIMLINE pozwala zamienić marzenia w rzeczywistość! Klej PUR jest nanoszony bezpośrednio na płytę, a jego ilość może być dokładnie regulowana, aż do prawie niewidocznej linii klejowej na poziomie 0,08 mm. Znaczna redukcja grubości warstwy klejowej pozwala na redukcje zużycia kleju do 50%. SlimLine może być montowany na wszystkich okleiniarkach Stefani. Znaczną poprawę estetyki połączenia można osiągnąć przy stosunkowo niewielkiej inwestycji.

Klej poliuretanowy(PUR), którego jakość jest potwierdzona i certyfikowana przez najsurowsze testy (Uni 9240: 1987, dla przyczepności; Din 68930, cykl ciepła/wilgotności klimatu; Uni 9242: 1987, odporność cieplna krawędzi), zapewnia maksymalną jakość obróbki i technicznie doskonałe rezultaty.

Smart Glue Pot

Stała ilość stopionego kleju w określonym czasie, dawka będąca zawsze pod kontrolą, szybkość i czystość oraz zoptymalizowany strumień to tylko niektóre z unikalnych cech innowacyjnego agregatu „SGP”. Patent SCM Group – Smart Glue Pot pozwala na zminimalizowanie ilości roztopionego kleju. Dzięki temu rozwiązaniu mamy stały dostęp do świeżo stopionego kleju. Mechanizm zamykania pozwala zatrzymać zbiornik kleju, nie powodując nawet najmniejszego wycieku, natomiast system zarządzania dawką kleju zapewnia doskonałą estetykę każdej oklejanej krawędzi.

„SGP” pozwala na bardzo elastyczną produkcję, ponieważ może pracować zarówno z klejami EVA, jak i PUR. W zależności od wymaganej wydajności sposób ładowania kleju może być ręczny lub automatyczny. Dzięki automatycznej zmianie zbiornika kleje mogą być pomiędzy sobą dowolnie wymieniane.

AirFusion – alternatywa technologii laserowej

AirFusion zapewnia wykończenia o bardzo wysokiej jakości. Technologia ta przeznaczona jest dla okleiniarek bez kleju i sprawia, że połączenie między krawędzią a panelem jest niewidoczne. Powietrze o wysokiej temperaturze roztapia wewnętrzną warstwę obrzeża tak, że warstwa materiału łączy się z panelem bez konieczności stosowania żadnego kleju. Niezwykle wszechstronna technologia AirFusion jest kompatybilna i może być zintegrowana z tradycyjnymi sposobami klejenia. Jest ona również dostępna w całym zakresie oklejarek Grupy SCM (począwszy od zakresu Olimpic K360 – maszyn dla małych i średnich firm).

AirFusion pracuje z prędkością od 15 do 25 m/min., jednak można go tak skonfigurować, aby osiągnąć różne poziomy wydajności.

Krzysztof Kluza
product menager
SCM Group Polska

.