Minimalizm w mieszkaniu – jakie klamki wybrać?

Prostota oraz minimalizm to hasła, które odnoszą się do wielu aspektów życia. To filozofia ściśle związana z codziennym funkcjonowaniem, jak również urządzaniem otaczających nas przestrzeni.

 

Minimalizm w branży meblowej wymaga wyczucia, a także pogodzenia właściwości funkcjonalnych, cech estetycznych oraz ergonomii. Wybór funkcjonalnych detali, które mają pasować do minimalistycznej przestrzeni, wymaga wyjątkowej dbałości o każdy szczegół. Klamki powinny subtelnie komponować się z całą aranżacją oraz poszczególnymi elementami wyposażenia wnętrza. Idealnym wyborem mogą okazać się klamki z najnowszej kolekcji firmy Nomet. Znany z innowacyjności polski producent nieustannie kładzie nacisk na rozwój nowych produktów i kompleksowych rozwiązań. Ostatnim efektem tych działań jest wprowadzenie na rynek kilku nowych modeli z Linii Luxury oraz Lux. Wyróżniają się one między innymi nowatorskim montażem klamki na jednolitej rozecie. Ukryty pod rozetą mechanizm umożliwia montaż do drzwi w czasie krótszym niż 60 sekund.

Kore

Miłośnicy designerskich dodatków z pewnością docenią klamkę Kore, która otrzymała tytuł „Diament Meblarstwa 2019”. Model ten jest prosty, a jednak bardzo efektowny – idealnie wyważone proporcje klamki stanowią doskonałe połączenie ergonomii oraz współczesnego wzornictwa.

Neso

Miękkie linie oraz okrągły szyld nadają klamce Neso wyjątkowej delikatności, która prezentuje się niezwykle stylowo i elegancko. Taka klamka może być łącznikiem pomiędzy dekoracyjnymi elementami wystroju wnętrza lub sama stać się oryginalną dekoracją.

Elara

Ma wyjątkowy, zgeometryzowany kształt nadający tej klamce zdecydowanego charakteru. Masywna forma rękojeści i kwadratowy szyld mają ten sam rozmiar, dzięki czemu sprawiają wrażenie pojedynczej bryły.

Mab

Jest to produkt o wyjątkowym wzornictwie. Ergonomiczna rękojeść o wygiętym kształcie zapewnia bezpieczeństwo oraz wysoki komfort codziennego użytkowania.

Luxury i Lux

Modele klamek z Linii Luxury oraz Lux łączą oryginalną formę z prostotą kształtów. W projektach tych klamek nie ma zbędnych frezów ani zdobień. Już na pierwszy rzut okna widać, że wykonane są w taki sposób, jakby zrobiono je z jednego kawałka metalu ukształtowanego w odpowiedni sposób.

Pem Lux

Model o subtelnej linii, który świetnie wypadnie w połączeniu z minimalistyczną scenerią, w której prostota łączy się z niewymuszoną elegancją.