Schattdecor wobec nowej normalności

Jaki będzie świat po COVID-19? Jak zmieni się rynek i potrzeby odbiorców ostatecznych? Co będzie dla nich ważne? Liczne analizy, które powstały w czasie pandemii, pokazują, że świat nie będzie już taki sam i konieczne jest kształtowanie nowych przestrzeni.

 

W nawiązaniu do motto „Kształtowanie nowych przestrzeni“ Schattdecor, jako ekspert w produkcji powierzchni dekoracyjnych, odpowiada na potrzeby nowych czasów i oferuje nowe rozwiązania produktowe oraz wzornicze. Na całym świecie przeżywamy dynamiczne zmiany – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Kreatywni ludzie są poszukiwani jak nigdy przedtem. Nowa normalność wymaga nowych koncepcji dla przestrzeni mieszkalnych, biurowych oraz dla miejsc publicznych. Świat wokół nas się zmienia. Chcemy niezwłocznie reagować na te zmiany, proponować rozwiązania.

Kolekcja wzornicza Schattdecor to pakiet składający się z dekorów, wśród których są nowe rozwiązania i bestsellery, które powstawały na fundamencie konceptu trendowego „Urban Styles”. Na bazie aktualnych badań trendowych, w nawiązaniu do hasła: „Odnaleźć się w nowej normalności”, firma opisuje tendencje wnętrzarskie: Living, Working oraz Public.

First place Living

Nowe potrzeby kształtują design domu. W czasach kryzysu ograniczono konsumpcję, a tym samym skupiono się na rzeczach niezbędnych. Ekstremalnie aktualna stała się potrzeba bezpieczeństwa. W koncepcjach mieszkaniowych, których celem jest wykorzystanie małej przestrzeni, potrzebne są rozwiązania przestrzenne gwarantujące z jednej strony pragmatyczny minimalizm, a z drugiej spełnianie indywidualnych potrzeb. Kluczowe jest zapewnienie maksymalnej użyteczności i swobody aranżacji, np. poprzez zastosowanie drzwi przesuwnych. Na ich powierzchni możemy użyć kamiennych struktur. W ten sposób optycznie uatrakcyjniamy przestrzeń, łącząc estetykę z praktycznym rozwiązaniem. W połączeniu ze współgrającymi akcesoriami całość tworzy szczególny azyl. Dom to strefa prywatności i przytulności. Chcemy czuć się w nim komfortowo i znaleźć wewnętrzny spokój. Tę przytulność i komfort zapewnia kontakt ze strukturami drewna i kamienia. Naturalna kolorystyka mebli i podłóg podkreśla atmosferę bezpieczeństwa. Dlatego powierzchnie te cieszą się obecnie tak dużym zainteresowaniem. Zapraszamy naturę do mieszkania i czerpiemy z niej witalność oraz siłę.

Evoke Oak

Evoke Oak

Second place Working

W dużych miastach, gdzie mieszkania i biura są ograniczone przestrzennie i bardzo kosztowne, nowe koncepcje, takie jak Coworking, będą coraz bardziej pożądane. Choć wymagają dostosowania do bieżących wymogów, oferują doskonałą możliwość osobistego kontaktu z klientami, współpracownikami oraz dają sposobność do przeprowadzania większych spotkań z wykorzystaniem prezentacji.
Umożliwia to ich wyposażenie, lokalizacja, a przede wszystkim wielkość. W tym kontekście ważne jest, aby stworzyć kreatywną przestrzeń, która może być wykorzystywana w sposób elastyczny, stwarza szerokie możliwości techniczne, jest również nowocześnie urządzona, wygodna i wszechstronna.
Zastosowanie ścianek działowych i innych modułowych rozwiązań gwarantuje z jednej strony swobodne przeprowadzanie prywatnych rozmów, a z drugiej niezbędne warunki do komunikacji w ramach większych grup. Stanowią one dodatkowy, nowoczesny element, który uatrakcyjnia wnętrze.

Black Glow

Black Glow

Third place Public

Obecna sytuacja rzuciła wszystkim niemałe wyzwanie. W niektórych częściach świata życie publiczne utknęło w martwym punkcie. Zatęskniono za bliskością z drugim człowiekiem i wspólnym spędzaniem wolnego czasu. Kreatywne umysły nigdy nie były tak pożądane jak dziś. Pojawiła się potrzeba zaproponowania alternatywy dla dotychczasowych rozwiązań, które tworzą przestrzeń spotkań. Zmiany zachodzą nie tylko w kontekście wakacji, gdzie coraz większą popularnością cieszy się na przykład podróżowanie kamperem, ale również w przypadku miejsc publicznych, w których spędzamy czas wolny. W przestrzeniach bardzo uczęszczanych, takich jak centra handlowe, bary, restauracje oraz hotele, muszą zostać spełnione specjalne wymogi.
W przestrzeniach publicznych dekory tekstylne i drewnopodobne staną się ciekawą alternatywą dla tkanin.

Dąb Biscaya

Dąb Biscaya

Więcej informacji na:
http://www.schattdecor.com
Instagram@schattdecorgroup