Meble kuchenne w stylu Hampton

Pełna szyku i elegancji stylizacja meblowa przeznaczona głównie do dużych pomieszczeń kuchennych – taki jest styl Hampton. Meble i fronty tego typu posiada w swojej ofercie firma Stolzen z Elbląga, która od lat dostarcza je z powodzeniem do krajowych i zagranicznych klientów.

Agnieszka Adamek-Zemke, manager firmy Stolzen, mówi: „Kuchnia w stylu Hampton jest otwarta i wraz z jadalnią i kuchnią tworzy jedną wspólną przestrzeń. Są to pomieszczenia niezwykle przestronne, tak by zmieściła się w nich jak największa liczba osób. Dodatkowo wszystko utrzymane jest w jasnej kolorystyce, z mnóstwem naturalnego światła, dzięki czemu kuchnia oddaje charakterystyczny nadmorski styl”.

Rodem z Long Island

Styl ten wykształcił się w nadmorskich miejscowościach Southampton i East Hampton leżących na wyspie Long Island w stanie Nowy Jork. Stąd też wzięła się jego nazwa. Powstał on w letnich rezydencjach bogatych Amerykanów i stanowi kompromisowe dopasowanie luksusowych i eleganckich wnętrz do stylistyki nadmorskich domów. W ten sposób powstały szykowne i jednocześnie przytulne projekty wnętrz.

Trend ten znalazł szybko swoich zwolenników zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie. Także w Polsce cieszy się popularnością. Agnieszka Adamek-Zemke mówi: „Tworząc taką przestrzeń w naszych domach, mamy możliwość zaprezentowania jasnych, drewnianych frontów zazwyczaj bez widocznej struktury drewna, czyli wykonanych z olchy”.

Kolory nadmorskich pejzaży

Kolorystyka projektów w stylu Hampton utrzymana jest w barwach obecnych w nadmorskich krajobrazach. Jednak szczególnie dominującym kolorem jest biel i różne jej odcienie. Dzięki tej barwie, doskonale odbijającej światło, kuchnie te są bardzo jasne. Zamiast bieli meble mogą mieć ewentualnie barwy oceanu: niebieskie, zielone lub szare. Poza tym stosuje się pastele: beże, błękity, odcienie szarości i srebra. Jako kontrasty do nich wykorzystuje się brązy oraz granat. Dopełnieniem palety barwnej są meble oraz podłogi wykonywane z drewna w naturalnych odcieniach. Podłogi mogą być ciemne, będące kontrastem do zabudowy kuchennej.

Charakterystyczne elementy

Blaty kuchenne to przede wszystkim ponadczasowy, klasyczny marmur. Doskonale harmonizuje on z pozostałymi elementami tych aranżacji. Typową cechą stylu są otwarte półki i przeszklone kredensy pozwalające na eksponowanie oryginalnych przedmiotów, na przykład starych butelek czy zabytkowych wag. Stylowe, wiklinowe kosze i pudełka pozwalają zapewnić porządek w przechowywanych akcesoriach.

W stylu tym praktycznie zawsze występuje wyspa kuchenna. Jej kolorystyka zwykle odbiega od białych frontów pozostałej zabudowy kuchennej. Maluje się ją zwykle na kolor niebieski, granatowy lub szary. Nad kamiennym lub drewnianym blatem wiesza się dekoracyjne lampy ze szklanym lub metalowym kloszem. Od strony salonu do wyspy dostawia się drewniane, metalowe lub rattanowe hokery.

Stolzen

Elbląski producent to firma z dużym doświadczeniem, działająca od roku 1994. Dziś zalicza się do grupy czołowych polskich wytwórców frontów i mebli kuchennych. Przedsiębiorstwo posiada wykwalifikowany zespół pracowników i nowoczesny park maszynowy. Projektanci firmy na bieżąco śledzą trendy wzornicze i dopasowują do nich ofertę produktową. W zakładzie stosuje się surowe normy jakościowe i ekologiczne. Asortyment firmy jest szeroki – obejmuje różnorodne style meblowe.

(opr. jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług