Nowe ostrza krążkowe w ofercie OLFA

Ponad czterdzieści lat temu – w 1979 roku, firma OLFA opracowała kolejne w pełni oryginalne narzędzie – nóż krążkowy. Został on wymyślony jako narzędzie do cięcia tkanin. W ciągu minionych lat to genialne w swojej prostocie rozwiązanie zrewolucjonizowało rynek artystyczny i rzemieślniczy na całym świecie. Okazało się bowiem, że narzędzie to redukuje czas potrzebny na cięcie materiału co najmniej o połowę. Nie wymagając użycia dużej siły, nóż ten tnie szybko i łatwo nawet kilka warstw tkaniny. W efekcie nóż krążkowy bardzo często zastępuje tradycyjne nożyce.

 

W ostatnim czasie firma OLFA zachęcona pozytywnymi opiniami użytkowników wypuściła na rynek nowe, obrotowe ostrza OLFA Endurance o średnicy 45 i 60 mm. Zachowują one niezbędną do cięcia ostrość dwukrotnie dłużej niż produkowane już od lat standardowe ostrza RB45 i RB60. Efekt ten został osiągnięty dzięki specjalnemu szlifowaniu ostrza wykonanego z wolframowej stali narzędziowej o zastrzeżonym składzie chemicznym. Nie trzeba chyba specjalnie przekonywać, że wydłużenie czasu pomiędzy zmianami ostrza pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze!

Wewnętrzne testy OLFA, które dały podstawy do takich wniosków, wykonano odpowiednio:

– ostrzem RB45H zamocowanym w chwycie RTY-2/C, którym cięto złożone na cztery bawełniane sukno o szer. 900 mm i gr. 0,2 mm, maksymalna liczba cięć wykonanych tym ostrzem bez pozostawienia miejsc nieprzeciętych w linii cięcia wyniosła 2000, w teście tym standardowe ostrze RB45 nie przekroczyło 1000 cięć;

– ostrzem RB60H zamocowanym w chwycie RTY-3/G cięto również złożone na cztery bawełniane sukno, maksymalna liczba cięć wykonanych tym ostrzem bez pozostawienia miejsc nieprzeciętych w linii cięcia wyniosła 2000, w teście tym standardowe ostrze RB60 nie przekroczyło 1000 cięć.

Ostrze OLFA Endurance 45H pasuje do każdego noża na ostrze OLFA 45 mm: RTY-2G, RTY-2C, RTY-2NS, RTY-2/DX. Ostrze OLFA Endurance 60H pasuje do wszystkich noży obrotowych OLFA 60 mm: RTY-3G i RTY-3/DX.
Charakterystyczny dla nowych ostrzy jest centralny – okrągły otwór. W ostrzach standardowych jest otwór wielowypustowy. Ułatwia to ich rozróżnienie, zapewniając użytkownikom łatwiejszą obsługę.
Cały czas należy pamiętać, że cięcie musi odbywać się na macie podkładowej! Opakowania RB45H-1 i RB60H-1 zawierają po 1 ostrzu w plastikowym pudełku na blisterze.

https://olfa.pl/

(jw)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług