Maszyny i doradztwo w odpowiedzi na każdą z potrzeb

Przemysł drzewny to wyjątkowo nienasycona kategoria, której rozmiary wynikają z niezwykle zróżnicowanego sektora przedsiębiorstw. Firma SETMIL Sp. z o.o., będąca przedstawicielem w Polsce producentów Combilift, Caterpillar oraz AUSA, na przestrzeni lat w toku współpracy z przedsiębiorstwami drzewnymi wypracowała szereg specjalistycznych rozwiązań z zakresu logistyki dla każdego obszaru tego przemysłu. Niezależnie czy poszukiwane są rozwiązania dla stolarki budowlanej, budownictwa szkieletowego, tarcicy, drewna konstrukcyjnego, modułowych domów drewnianych, produkcji mebli, palet drewnianych czy materiałów izolacyjnych z włókien drzewnych – dla każdego z tych obszarów specjaliści firmy SETMIL znajdą pożądane maszyny oraz zapewnią kompleksowe doradztwo technicznego. Właśnie tym SETMIL zajmuje się już od 20 lat.

 

AUSA

Już na samym początku drogi mamy do czynienia z wyzwaniami. Transport materiału do tartaku to trudne warunki podłoża. Wymagają one odpowiedniego sprzętu, takiego jak terenowe wózki widłowe AUSA. Maja one napęd na 4 koła i udźwig do 5 ton. Ten hiszpański producent oferuje również ładowarki teleskopowe z wysięgnikiem. Można je doposażyć w osprzęt typu chwytak do bel, będący bezpiecznym i wydajnym rozwiązaniem transportu drewna.

Combilift

W wielu zakładach logistyka wewnątrzmagazynowa odbywa się na kilku poziomach. Rozpoczyna się od składów zewnętrznych, gdzie można zastosować suwnice mobilne Straddle Carrier o udźwigu do 100 ton. Jeżeli cały plac składowy zostanie zaprojektowany pod kątem maksymalnego wykorzystania posiadanej przestrzeni, doradcy z SETMIL uwzględnią różnorodność posiadanych ładunków oraz w wielu przypadkach – zmienność. Jest to możliwe dzięki temu, że Combilift SC można w pełni konfigurować. Nawet w trakcie rozwoju zakładu można dostosować posiadaną już maszynę do nowych potrzeb. Combilift SC załaduje bezpiecznie ciężarówkę w 6 minut, a lekka, trójkołowa konstrukcja maszyny nie zniszczy podłoża placu składowego.

Większość konstrukcji drewnianych to materiały o długości kilkunastu metrów. Tak duże gabarytowo materiały zawsze przysparzają trudności logistycznych. Dzięki wózkom Combilift serii C i ich jeździe bocznej korytarz roboczy wynosi zaledwie 3 m szerokości, podczas gdy ładunek bezpiecznie spoczywa na platformie. Natomiast wózki serii CB są odpowiednikiem wózka czołowego (jednakże z jazdą w czterech kierunkach). Sprawdzą się one doskonale w transporcie ładunków mieszanych – palet oraz dłużyc. Każdy rodzaj ładunku, bez względu na to, jakie ma gabaryty, może zostać bezpiecznie przetransportowany wózkami Combilift.

Wózki marki Combilift posiadają pełną gamę napędów. Pozwala to na wydajną pracę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz magazynu. Uniwersalność rozwiązań gwarantuje ograniczenie parku maszynowego do absolutnego minimum. Redukuje to tym samym koszty utrzymania i eksploatacji.

Caterpillar

Ciekawą propozycją są wózki widłowe Caterpillar mające swój rodowód u amerykańskiego producenta maszyn budowlanych. Maszyny te to szeroka gama udźwigów od 1 do 10 ton. Wózki z napędem Diesla lub LPG oraz pełny zakres wózków elektrycznych będą odpowiedzią na wszelkie potrzeby logistyczne magazynów.

Zatrudnieni w SETMIL doradcy techniczni oferują pomoc przy rozwiązywaniu nawet najtrudniejszych problemów logistycznych, oferując optymalne rozwiązania dla transportu wewnątrzzakładowego.

 

https://www.setmil.com.pl/

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług