Logistyczne rozwiązania dla produkcji mebli

Inteligentna logistyka to podstawa skutecznej produkcji ze wszystkimi jej procesami – od dostawy surowca po wysyłkę gotowych mebli do klienta. Specjalistą w tym zakresie rozwiązań jest firma Bargstedt z Grupy Homag posiadająca w swojej ofercie rodzinę magazynów powierzchniowych. Model TLF 210 został nagrodzony Złotym Medalem MTP na tegorocznych targach DREMA.

 TLF 210 – mała wielka nowość
Niewielkich rozmiarów magazyn najwyższej klasy, oferowany w niższym segmencie cenowym, dostępnym dla małych firm. Innowacyjność, szybkość i wydajność to nie jedyne jego plusy: koszt zakupu zwraca się już po niecałym roku, a półautomatyczny system transportu płyt pozwala od samego początku zredukować koszty personelu i gwarantuje niezmiennie wysoką jakość elementów. Uszkodzenia płyt podczas ich podawania i odbierania z maszyny są absolutnie wykluczone, a wysokie takty pracy magazynu znacznie zwiększają wydajność zintegrowanej maszyny obróbczej. Dzięki oprogramowaniu „woodStore” ten system magazynowania sprosta nawet najwyższym wymaganiom w zakresie optymalizacji procesów produkcyjnych. TLF 210 to prawdziwy multitalent – zakres jego zastosowania jest bardzo szeroki. Świetnie sprawdzi się zarówno w duecie z pilarką do rozkroju płyt z serii HPP firmy Holzma, jak i w procesie nestingu, w połączeniu z centrum obróbczym CNC firmy Weeke.
 
TLF 420 – możliwość dowolnej konfiguracji
TLF 420 to od wielu lat najchętniej wybierany przez klientów firmy Bargstedt magazyn. Jest to zaawansowany system, który sprosta wszystkim wymaganiom. Sterowany laserowo, z obrotowymi nożycami, może transportować płyty o różnych formatach do konkretnego punktu, odkładać je wzdłuż lub w poprzek, a przy tym urzeka swoją wydajnością i szeroką gamą zastosowań. Stabilna konstrukcja maszyny umożliwia zamocowanie elementów o szerokości do 12 m, łącząc w sobie wysoką jakość i wymierne korzyści, które bardzo sobie cenią klienci firmy Bargstedt. Specjalnie do tego produktu producent dopasował swój pakiet usług serwisowych, zapewniając tym samym nabywcom kompetentną obsługę przez cały okres żywotności magazynu.
 
Produkcja na zamówienie – tylko z TPR 440 i TLR 420
Przemysł meblowy stawia wysokie wymagania przed producentami maszyn i urządzeń. Aby im sprostać, Bargstedt wyposaża swoje urządzenia w zautomatyzowane technologie, zapewniając tym samym optymalną wydajność produkcji. TPR 440 i TLR 420 to rozwiązania pomocne przy produkcji pojedynczych serii na zamówienie. Bardzo dobra dyspozycyjność, bezpieczeństwo procesu i nieograniczone możliwości to argumenty, które mają przekonać przede wszystkim firmy produkujące na skalę przemysłową.
 
TPR 440 jest magazynem z funkcją sortowania, który zwraca uwagę swoją funkcjonalnością. Dzięki niemu możliwe jest sortowanie materiałów według różnych czynników, takich jak: czas zbrojenia, kolejność montażu oraz kolor, kształt i rodzaj materiału. Funkcja ta zapewnia dużą swobodę przy opracowywaniu zamówienia – można zmieniać kolejność produkcji i dowolnie łączyć poszczególne zamówienia bez konieczności przestoju maszyny. Poza tym klient ma do wyboru różne strategie wprowadzania i wyprowadzania elementów z magazynu, co pozwala zoptymalizować przebieg całego procesu.
 
Magazyn regałowy TLR 420 to prawdziwa oszczędność miejsca. System ten szczególnie wyróżnia się wysoką wydajnością w stosunku do dostępnej powierzchni magazynowej, na przykład na regałach o 10 metrach długości i 8 metrach wysokości można przechowywać około 1200 metrów bieżących materiału. Elementy sortowane są w optymalnej kolejności do następnego procesu. Ze względu na nadawanie unikalnych nazw każdemu magazynowanemu składnikowi ich stan i pozycja w systemie są bardzo przejrzyste i dostępne w każdej chwili.
 
(kcz)

.