Czas szkoleń

Kwiecień był miesiącem szkoleń marki Laideker, której przedstawiciele stawili się kolejno w Opolu (hurtownia Eban) i Hajnówce (Wiór – Białystok). Wraz z renomowanym producentem obrzeży ABS swoje najnowsze produkty prezentował producent płyt Pfleiderer.

23 kwietnia reprezentanci marki Laideker w odpowiedzi na zaproszenie hurtowni Eban przybyli do Opola, aby zaprezentować tamtejszym specjalistom wszelką specyfikację obrzeży. Trzeba przyznać, że gospodarze wywiązali się z obowiązków idealnie. Sala była przygotowana perfekcyjnie – mnóstwo miejsc siedzących, duża, profesjonalnie zorganizowana przestrzeń, poczęstunek. Frekwencja dopisała, a same warsztaty były niesamowicie bogate pod względem merytorycznym. Widzowie mieli okazję między innymi dowiedzieć się, jak przebiega proces produkcyjny obrzeży, poznać wszelkie dostępne miary i dekory oraz zostali poinformowani, jak wiele trudu i zaangażowania potrzebne jest, by cała firma działała na tak profesjonalnym poziomie. Słuchacze byli pod wrażeniem nie tylko dopasowania samego produktu względem płyt Pfleiderer, ale również poziomem zaangażowania managera regionu Rafała Szopy.

Kolejne szkolenie produktowe odbyło się przy współpracy z białostockim Wiórem. Spotkanie miało miejsce 26 kwietnia w przepięknie położonym ośrodku Brzozowy Gaj, nieopodal Hajnówki. W przerwach między prezentacjami wystawców odbywały się demonstracje obróbki ręcznej obrzeży ABS, która do tej pory jest zmorą niektórych stolarzy. Reprezentant marki – Grzegorz Sawka – prezentował uczestnikom dni otwartych, jak łatwe w obróbce jest obrzeże zarówno na prostych i krzywoliniowych krawędziach. Udzielał on również porad z zakresu wiedzy technicznej dotyczącej właściwości tworzywa, obróbki mechanicznej oraz doboru narzędzi do tych czynności.

Warto dodać, iż ogromnym powodzeniem cieszyły się gadżety reklamowe Laideker, które rozeszły się w przysłowiowym okamgnieniu, zarówno w Opolu, jak i Hajnówce.

(mm)

.