Firma Interprint, należąca do wiodących producentów papierów dekoracyjnych na świecie, zaprezentowała odwiedzającym targi interzum program pełen prawdziwych kontrastów. Zgodnie z tegorocznym mottem: „Living in Contrasts” przedstawiono najgorętsze trendy w branży meblarskiej w eleganckim otoczeniu hali Design Post w Kolonii. Było to spotkanie obowiązkowe dla wszystkich, którzy szukają nowych inspiracji!
Nie sposób nie zauważyć, że w branży meblarskiej królują obecnie kontrasty – zarówno w rodzajach drewna, jak i kolorach i stylach. Właśnie na tych dominujących trendach skupiono się podczas niezwykłych warsztatów, które odbyły się w ramach „Interprint Furniture Days” w listopadzie 2012 r. w Arnsberg. Temat „Living in Contrasts” zainspirował ożywioną wymianę idei pomiędzy przedstawicielami znanych w branży firm. W wyniku tej fascynującej dyskusji postanowiono skupić się na dekorach o ogromnym potencjale marketingowym. Sześć najpopularniejszych dekorów, tzw. Six Pack, reprezentuje sześć najgorętszych trendów, a każdy z nich opowiada swoją własną historię.
Podczas dyskusji partnerzy branżowi Interprint zwrócili uwagę, że nie liczą się tylko poszczególne dekory, lecz również sposób, w jaki wchodzą one w interakcje z otoczeniem. Właśnie to spostrzeżenie poskutkowało podjęciem decyzji o zorganizowaniu wystawy w hali Design Post. Zaprezentowano na niej fascynujące dekory i technologiczne trendy opracowane przez Interprint, jak również propozycje ponad trzydziestu wiodących na świecie przedstawicieli branży meblarskiej. Dekory drewnopodobne i kamienne wyróżniają się autentycznością i zdecydowanym charakterem. Ich zdumiewająco naturalny wygląd dodatkowo wzbogacają wrażenia dotykowe, osiągnięte dzięki strukturom synchronicznym i różnorodnym powierzchniom. Honorowe miejsce przeznaczono także dla folii finish Interprint. Ponadto zaprezentowano szeroki wybór nowych dekorów, które zarówno pod względem wyglądu, jak i wrażeń dotykowych sprawiają niezwykle naturalne wrażenie. Różne efekty powierzchni oraz technologia porów optycznych sprawiają, że autentyczność dekorów można nie tylko zobaczyć, ale również ją poczuć.
Jako silny kontrast dla naturalnego drewna Interprint proponuje serię połyskujących, wyglądających jak polakierowane, kolorów uni Visual Perfect. Jak wyjaśnia Salvatore Figliuzzi, development manager ds. marketingu i rozwoju dekorów firmy Interprint: „Nowa linia »Kolorów sieci« powstała jako efekt inspiracji kontrastem pomiędzy światem Internetu a światem przyrody. Wzięliśmy na warsztat świetliste, mocno akcentowane barwy, które codziennie widujemy w Internecie, a następnie połączyliśmy je z naturalnymi odmianami drewna. To właśnie takie bodźce wizualne stanowią sedno koncepcji »Living in Contrasts«”. Na wystawie pokazano także nowe odcienie „Pearl Perfect”, dekorów Interprint o perłowym/metalicznym połysku.
Inną nowością była przeznaczona na rynek niemiecki folia OPP „Premeer”, którą już wcześniej, w 2012 r., z sukcesem wprowadzono na rynek amerykański.
Zespół Interprint ds. Rozwoju nowych produktów zaprezentował także nowe powierzchnie, dekory przeznaczone na zewnętrze fasady, dekory podłogowe przyjazne środowisku i inne innowacyjne produkty.
Six Pack
Linia Six Pack zawiera sześć wybranych przez tych specjalistów dekorów, z których każdy przedstawia niezależny trend i opowiada własną historię. Są one odzwierciedleniem ducha naszych czasów oraz gust współczesnego klienta. Każdy z tych dekorów posiada niezależny, zbudowany na kontrastach charakter, a także cechuje się bezkompromisowo wysoką jakością.
Santhia – wszechstronność
„Też chcę go mieć!” Ten drewnopodobny dekor bez wątpienia przemawia do wielu, ponieważ jego design stanowi połączenie eklektycznej stylistyki z całkiem nowym sposobem myślenia o wystroju wnętrz. Inspiracją było nowe podejście do klasycznej struktury dębowej. Hasło „Learn to unlearn”, czyli „Naucz się oduczyć”, sugeruje nam inne spojrzenie na dekory drewnopodobne. Santhia budzi w odbiorcy całą gamę wrażeń i odczuć, łącząc w sobie azjatyckie korzenie i mocno zarysowane cechy typowe dla różnych rodzajów drewna. W rezultacie ta delikatna, elegancko perforowana struktura pokryta miękkimi, wirującymi elementami stwarza niesamowicie harmonijny efekt wizualny.
Katthult – nowa Szwecja
„Czy jesteśmy w Bullerbyn?” Wszystko na to wskazuje. Ten charakterystyczny, dyskretnie sielankowy „skandynawski design” wzbudza nostalgiczne wspomnienia o lepszych, spokojniejszych czasach. Drewno z nordyckich drzew iglastych wykorzystane do stworzenia tego dekoru jest niezwykle miękkie, a zatem doskonałe do kształtowania i przetwarzania. Dzięki temu projektantom udało się uwypuklić obecne na nim typowo szwedzkie motywy: delikatne paski, elementy kwiatowe i lekko falującą, płynną strukturę – wszystko w efekcie 3D. Ten dekor idealnie wpisuje się w obecne trendy stawiające na tradycyjną skandynawską stylistykę.
Redgate – z górnej półki
„Dyskretny, a jednocześnie zdecydowany”. Wyjątkowo elegancki dekor Redgate cechuje fascynująca ponadczasowość. Wschodnioazjatyckie i hinduskie motywy harmonijnie komponują się z intensywnymi kolorami uni. Drewno przypomina europejski jesion, jednak jego struktura jest nieco bardziej dyskretna i charakteryzuje się stonowanymi barwami, delikatną budową oraz dużą ilością otwartych, równo rozmieszczonych porów. Wyraźnie widoczne są również kwiaty i imponujące paski. Redgate to dekor, który bez wątpienia należy do pierwszej ligi wysokiej jakości designu.
Battle Rock – uwiedzenie
„Niesamowicie naturalny, oszałamiająco atrakcyjny”. Ten dekor sprawia, że natychmiast chce się dotknąć jego struktury – trójwymiarowa powierzchnia sprawia niezwykle autentyczne wrażenie. Wierzchnia warstwa pokryta jest pozornymi śladami użytkowania, co nadaje dekorowi historii i doświadczenia. Widoczne w tle sęki, wyraźnie zarysowana struktura porów, harmonijne barwy oraz południowoeuropejski urok tego dekoru sprawiają, że przedstawia on zupełnie nową, fascynującą odsłonę drewna dębowego. Battle Rock to dekor, który z pewnością zdobędzie licznych wielbicieli.
Arizona Oak – pełnia życia
„Sentymentalny, a zarazem pełen energii”. Cykl życia tego dębu naznaczony jest dzikością rozległych terenów Arizony – panujące na tym obszarze silne wiatry oraz upały odcisnęły swoje piętno na dekorze Arizona Oak, którego drobne pęknięcia opowiadają fascynującą historię. Na pierwszy plan wysuwają się wyraziste pory, pozostawiając sęki nieco w tle. Delikatna struktura drewna daje poczucie harmonii oraz wzbudza skojarzenia z wystrojem typowym dla wiejskiego domu. Słowem, które przychodzi na myśl na widok tego pięknego, naturalnego dekoru, jest nostalgia – wspomnienie dawnych, dobrych czasów.
Bob’s Pine – oryginalne rękodzieło
„Doskonale obrobiony, schlebiający gustom”. Ten piękny, sosnowy dekor sprawia wrażenie autentycznego rękodzieła, dzięki czemu idealnie wpisuje się w panujący obecnie trend „Zrób to sam”. Historia dekoru Bob’s Pine to historia drewna drzewa iglastego poddanego najpierw pracy ludzkich rąk i narzędzi, a następnie działaniu najróżniejszych warunków atmosferycznych. Wiekowe drewno zostało oszlifowane i wypolerowane, a jego struktura została dopracowana przez zręcznego majsterkowicza. Takiego efektu nie powstydziłby się nawet Bob Budowniczy!
(lb)
.