Fabryka firmy LINAK w Tajlandii. Fot. LINAK

LINAK rozpoczyna produkcję w Tajlandii

Firma LINAK otworzyła w Tajlandii nową fabrykę połączoną z centrum dystrybucyjnym. Inwestycja zajmuje łączną powierzchnię 12 tysięcy metrów kwadratowych. Głównym jej celem było zaspokojenie stale rosnącego zapotrzebowania na najwyższej jakości rozwiązania wykorzystujące siłowniki. Jednocześnie fabryka pozwoli producentowi zwiększyć swoją obecność na rynkach całego świata.

 

W pierwszym okresie swego działania tajlandzki zakład ma wspierać działalność segmentu DESKLINE w Stanach Zjednoczonych oraz regionie Azji i Pacyfiku (APAC). Następnie planuje się stopniowe zwiększanie dostępności wytwarzanych tu produktów na terenie Azji. Będzie to dostosowane do wzrostu zapotrzebowania na rynkach oraz zależne od wprowadzania do oferty nowych produktów. Pierwsze siłowniki z zakładu w Tajlandii wysłano do odbiorców w pierwszym kwartale 2021 r.

Lokalizacja zakładu jest bardzo dobra. Mieści się on w prowincji Chonburi, 100 kilometrów na południowy wschód od Bangkoku. W bliskiej odległości znajduje się ważny port morski oraz międzynarodowy port lotniczy w stolicy Tajlandii. Atutem jest również duża dostępność pracowników o wysokich kompetencjach technicznych. W obszarze tym ma swoje siedziby wiele firm z branży motoryzacyjnej i sektora przemysłu technicznego.

Kurt Lorenzen, dyrektor zarządzający, LINAK APAC, mówi: „Fabryka LINAK APAC to ważna inwestycja w obszarze rynku azjatyckiego. Jestem przekonany o słuszności strategii bycia bliżej klientów, a częścią tej strategii jest możliwość zapewnienia klientom szybkich dostaw produktów, które pozwolą im budować przewagę nad konkurencją.”

Zakład w Tajlandii będzie działał według zasad przestrzeganych przez firmę LINAK. Takich samych jakie dotyczą zakładów LINAK w Danii, Stanach Zjednoczonych, Chinach i na Słowacji. Model ten zakłada nieustanne doskonalenie procesów produkcyjnych opartych na modelu produkcji bezstratnej (LEAN), przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Wszystko w celu oferowania najwyższej jakości systemów na bazie siłowników i niezawodnych usług.

(opr. jz)